Dlaczego zdecydować się na wynajmowanie samochodów dostawczych?

Prowadzisz własną firmę i od czasu do czasu potrzebujesz samochodu dostawczego? Z jednej strony masz już dosyć wynajmowania sobie kierowców, ale z drugiej nie widzisz sensu, aby kupować własne auto dostawcze, bowiem nie będzie ono w stanie na siebie zarobić? Zatem dobrym rozwiązaniem może się okazać wynajem aut dostawczych, który zrealizujesz sobie od czasu do czasu. Na czym to wszystko polega? 

Sprawa jest naprawdę bardzo prosta i w zasadzie sprowadza się do tego, że idziesz do wypożyczalni i na okres kilku dni wynajmujesz sobie samochód dostawczy. Nie musisz zatem pokrywać tutaj wynagrodzenia kierowcy, bowiem samochodem możesz samodzielnie dowieść we wskazane miejsce towar i potem po prostu oddać samochód. Opłaty w takim przypadku są niezwykle przystępne i w podobny sposób można realizować również wynajem długoterminowy, który zakłada już znacznie dłuższy okres wypożyczenia pojazdu dostawczego. Dzięki temu, właściciele firm nie są zmuszeni do ponoszenia naprawdę niemałych kosztów związanych z prowadzeniem tego typu działalności i na spokojnie rozwijać się biznesowo. 

Czy to sporo kosztuje? 

Wbrew pozorom, wypożyczalnie mają naprawdę ciekawe warunki i jest ich na tyle, że w zasadzie można przebierać w ofertach. Najlepiej jest osobiście poszukać np. na forach internetowych, czy też po prostu wpisując odpowiednie frazy w wyszukiwarkę, aby dowiedzieć się, czy w Twojej niedalekiej okolicy działają takie punkty, z których będziesz mógł wypożyczyć samochód dostawczy na atrakcyjnych warunkach. Warto wiedzieć, że w wypożyczalniach jak najbardziej ceny są negocjowalne. Jeśli decydujesz się na dłuższy wynajem, to jak najbardziej warto byłoby zapytać, czy istnieje możliwość negocjowania stawki. Najczęściej udaje się zejść kilka procent niżej. 

Jak zatem widzisz, jest to zdecydowanie ciekawe rozwiązanie, na które jak najbardziej warto się zdecydować, jeśli nie chcesz budować całej floty pojazdów i nie są Ci one potrzebne przez cały czas prowadzenia działalności, a jedynie np. raz w miesiącu. Na takim podejściu można całkiem sporo zaoszczędzić, gdyż nie ma sensu kupować auta dostawczego, które będzie przez większą część miesiąca jedynie stało na placu przed firmą, a Ty np. będziesz musiał za niego płacić kolejne raty leasingu. Dlatego też wynajem jest opcją, którą jak najbardziej powinieneś przemyśleć i wziąć pod uwagę.