Skoki tandemowe nad morzem rezerwuj już teraz!

 Szukasz pomysłu na dobrą zabawę nad morzem? Chcesz zrobić coś niesamowitego? W takim razie skocz ze spadochronem w tandemie! To kapitalna propozycja przeznaczona dla każdego, kto lubi buzującą adrenalinę!

 

 

Skoki tandemowe znane są już od lat, ale dopiero w ostatnim czasie zyskały na popularności. W przeciwieństwie do zwykłych skoków spadochronowych nie wymagają wcześniejszych szkoleń i może wziąć w nich udział praktycznie każdy, kto ma na to ochotę. Wystarczy tylko wykonać rezerwację przez internet, aby przeżyć niesamowitą przygodę.

 

Jak skacze się w tandemie?

Nietrudno domyślić się, że skoki tandemowe odbywają się w dwójkę. Biorą w nich udział pilot tandemu, którym jest instruktor spadochroniarstwa z wieloletnim doświadczeniem, a także pasażer, którym może zostać każdy spełniający podstawowe wymagania. Pasażer i pilot złączeni są uprzężą tandemową. W trakcie skoku stosuje się również specjalne spadochrony, które są większe od standardowych, aby bezpiecznie utrzymały ciężar dwóch osób.

Skoki w tandemie są przeznaczone dla praktycznie każdego spragnionego adrenaliny. Nie ma potrzeby uczestniczenia w drogich i czasochłonnych kursach spadochroniarskich ani w badaniach lekarskich. Główne przeciwwskazania dotyczą ciężaru pasażera – skakać nie mogą osoby mające więcej niż 100 kilogramów, a także w razie określonych schorzeń takich jak niestabilność i inne choroby kręgosłupa, wrodzona łamliwość kości, epilepsja, choroby psychiczne, niewydolność krążeniowa i oddech/ owa.

 

Poczuj na swojej skórze swobodne spadanie

Jednym z najbardziej emocjonujących momentów skoków tandemowych ze spadochronem jest tak zwane swobodne spadanie. Termin ten odnosi się do spadania bez otwartej czaszy spadochronu. Liczony jest od momentu wyskoku z lecącego samolotu aż do otwarcia spadochronu. To właśnie wtedy spadamy w przestworzach z prędkością nawet 200 kilometrów na godzinę!

Czas swobodnego spadania wynosi od 30 sekund w przypadku skoku z 3000 metrów aż do 60 sekund dla skoku z 4000 metrów.

Gdy osiągniemy już razem z pilotem odpowiednią wysokość – około 1700 metrów, wtedy następuje otwarcie spadochronu. Potem przez około 5 minut szybujemy na otwartym spadochronie i możemy podziwiać okoliczne widoki z lotu ptaka. Gdy skaczemy nad morzem, krajobrazy są naprawdę zachwycające! Lądowanie po skoku jest miękkie i nie musimy obawiać się o żadne urazy.

 

Gdzie skoczyć w tandemie i ile to kosztuje?

Ceny skoków tandemowych nie są wcale tak wysokie, jak mogłoby się wydawać. Koszty rozpoczynają się od około 500 złotych w przypadku skoku z 3000 metrów, natomiast za ten z 4000 metrów przyjdzie nam zapłacić około 700 złotych. Możemy również zdecydować się na wykupienie usługi polegającej na filmowaniu i fotografowaniu wydarzenia – to około 250 złotych dodatkowo, ale warto zdecydować się na taką usługę, aby mieć wspaniałą pamiątkę.

Jeśli chcesz zdecydować się na skok spadochronowy nad morzem, jest to możliwe między innymi w Pruszczu Gdańskim, gdzie skakać można wraz z Certyfikowanym Ośrodkiem Szkolenia Lotniczego „Skydive”. Więcej informacji możemy znaleźć na stronie internetowej: skokiwarszawa.pl.