Dlaczego warto wysłać dziecko na obóz młodzieżowy?


Dzieci i młodzież kilka dni temu odebrały świadectwa i oficjalnie rozpoczęły wakacje. Teraz czeka je 2 miesiące wypoczynku, który pozwoli zapomnieć o troskach i problemach ze szkolnych korytarzy. Nie każdy rodzic ma czas i wolny budżet, żeby jechać całą rodziną na zagraniczne wakacje, jednak na kilkunastodniowy obóz w górach czy nad morzem dla dziecka zawsze znajdą się pieniądze.

 

Zalety i wady obozów młodzieżowych

Zapewne pierwszy wyjazd bez rodziców dla każdego malucha jest trudny, ale smutek i tęsknota po jakimś czasie mija lub zostaje przyćmiona zabawą z rówieśnikami. Na kolonii czy obozie dzieci uczą się samodzielności i radzenia sobie w trudnych warunkach. Co prawda przez cały czas nad niepełnoletnimi członkami wycieczki czuwają dorośli opiekunowie, jednak nie ma ich na każde zawołanie. Dziecko musi samo podejmować decyzję o tym co zjeść, co ubrać i na co wydać otrzymane na czas wyjazdu kieszonkowe.

Nie każde dziecko jednak musi być zadowolone z pierwszego samotnego wyjazdu i może się zdarzyć, że Twoja pociecha zadzwoni do Ciebie zapłakana, żebyś ją zabrał do domu. Warto przygotować się i na taką ewentualność i na pierwszy obóz wybrać dla dziecka miejsce znajdujące się stosunkowo blisko domu. Bardzo ciężko będzie Ci logistycznie wszystko zorganizować, żeby lecieć po malucha za granicę, czy jechać z gór nad morze. A przecież nie ma sensu skazywać dziecko na pobyt na 3 tygodniowym obozie, skoro po 3 pierwszych dniach nadal mu się tam nie podoba.

 

Gdzie wysłać dziecko na wakacje?

Ciekawe propozycje wakacyjnych wyjazdów dedykowanych dzieciom znajdziesz choćby tutaj http://obozymlodziezowe.turystyka.pl/. Możesz być pewien, że na wyjeździe z rówieśnikami Twoja pociecha zazna więcej rozrywki niż na wycieczce z rodzicami. Pewnie, że super jest podróżować całą rodziną, jednak dziecko też potrzebuje kontaktu z innymi dziećmi, by bawić się i korzystać z dzieciństwa.

 

Nie wybieraj wycieczek na chybił trafił. Zwróć uwagę co mają w ofercie, jakie atrakcje są przewidziane podczas całego pobytu, a także przyjrzyj się wyposażeniu oferowanego obiektu. Dobrze jest wybrać propozycje, które będą przystosowane do goszczenia dzieci. Zazwyczaj takie budynki posiadają salki tv, piłki, zabawki czy choćby plac zabaw. Jeśli obóz ma trwać 2-3 tygodnie to dzieci muszą mieć zapewnioną rozrywkę, aby zwyczajnie się nie nudzić. W razie jakichkolwiek wątpliwości, wszelkie pytania kieruj do organizatora wycieczki.