Czym się kierować podczas wybierania szlifierki kątowej? 

 

Jeśli chodzi o szlifierkę, to wielu domowych warsztatach jest to narzędzie, bez którego w wielu przypadkach nie da się obejść. Warto zatem mieć ją w zanadrzu, bowiem nigdy nie wiadomo, kiedy zajdzie potrzeba jej użycia. Podpowiadamy, na co konkretnie zwracać uwagę podczas zakupu takie szlifierki, aby kupić solidne narzędzie, które bez większych problemów wystarczy nam do przeprowadzenia sporej ilości prac domowych. 

Jakie parametry brać pod uwagę? 

Przede wszystkim moc silnika, która będzie decydowała o sile, z którą będzie wykonywane cięcie. Im taka moc będzie większa, tym grubsze i twardsze materiały będzie można taką szlifierką ciąć, czy też wygładzać ich krawędzie oraz powierzchnię. W sklepach zazwyczaj można znaleźć szlifierki o mocy od 200 do 2600 Watt. 

Zwracaj także uwagę na średnicę tarczy, która będzie w tym wypadku decydowała zarówno o głębokości cięcia, jak również powierzchni wygładzanego materiału. Im tarcza będzie większa, tym i praca będzie szła szybciej. Jakie mamy najczęstsze wymiary tarcz? Jest to 230, 180, 150 i 125 mm. 

Szlifierka dopasowana do Twoich potrzeb

Tutaj bardzo dużą uwagę należy zwrócić na to, aby nie kupować zbyt małej lub zbyt dużej szlifierki. W przypadku tego drugiego wariantu mamy do czynienia z dużą mocą oraz ciężkim sprzętem, który niekoniecznie będzie mógł być w pełni wykorzystany w domowych warunkach. Najczęściej wykorzystuje się takie duże szlifierki na budowach, czy w firmach zajmujących się obrabianiem stali, takich jak http://www.mettec.com.pl/

Z kolei zbyt słaby sprzęt będzie nam wręcz utrudniał pracę. Jaka jest zatem recepta? Otóż najlepiej będzie na spokojnie usiąść i przeanalizować dokładnie swojego wymagania względem takiego sprzętu. Warto się również zastanowić nad tym, czy w przyszłości nie będzie Ci potrzebna większa moc, bo np. niebawem zaczynasz budowę domu itd. 

Postaw na renomowanych producentów

Zdecydowanie zalecamy skupić się na szlifierkach, które pochodzą od znanych i cenionych na rynku producentów takiego sprzętu. W ten sposób masz pewność, że w razie potrzeby łatwo dokupisz jakieś elementy, które mogą się zużyć. Dodatkowo, masz pewność co do sprawniejszej obsługi gwarancyjnej, w razie będzie występowała takowa potrzeba. Lepiej zatem nieco dołożyć pieniędzy, ale mieć pewniejszy sprzęt w warsztacie. Na takich sprawach absolutnie nie radzimy oszczędzać, bo na dłuższą metę się to zwyczajnie nie opłaca.