Zalety dobrych ręczników

Dobry ręcznik to taki, w który chcemy się codziennie się wycierać. To taki, który pomimo wielu lat i prań nie traci swoich właściwości – miękkości i delikatności. Warto więc temu wyborowi poświęcić trochę czasu, nie biorąc za najważniejsze kryterium ceny. Ręcznik to jeden z tych elementów, w których liczy się jakość i doskonały skład. A ten powinien być przede wszystkim naturalny. Prym wiodą ręczniki bawełniane, które są miękkie i trwałe. Warto sięgnąć po odmiany włókna z Egiptu lub Supimy, by docenić jego doskonałą miękkość. Coraz bardziej popularne stają się domieszki bambusa, który ma właściwości bakteriobójcze lub jedwabiu.

 

Ręczniki dobrej jakości

Pozornie prosty zakup ręcznika opiera się przede wszystkim na sprawdzeniu jego miękkości. Potem zazwyczaj czytamy, z czego jest uszyty, sprawdzamy atesty oraz wybieramy kolor/motywy oraz rozmiar. Warto pamiętać, że producenci dodają różnych substancji, by ręcznik był miły w dotyku, a po jednym czy kilku praniach może się okazać, że wcale tak dobrze nie wchłania, stał się szorstki lub zaczyna się sypać. To często problem tanich produktów. Duży wybór ręczników powoduje, że bez problemu możemy wybrać taki o optymalnej jakości i atrakcyjnej cenie.

Na co zwracać uwagę?

Wybierając ręcznik, warto sprawdzić jego gęstość. Cienkie produkty o ciężarze 300-400 gramów będą idealne w podróży oraz szybko wyschną. Natomiast nie będą miały takiej miękkości i wchłanialności jak grubsze. To najczęściej używane w łazienkach mają gramaturę w przedziale 450-500, co zapewnia bardzo komfortowe użytkowanie. Taki ręcznik marki zwoltex.pl jest przyjemny w dotyku, ale również wyschnie w krótkim czasie. Najgrubsze produkty są bardzo przyjemne w użyciu. Zajmują jednak dużo miejsca i sługo schną. Są synonimem luksusu i dlatego często możemy znaleźć takie produkty w strefach SPA, hotelach czy renomowanych salonach kosmetycznych.

Warto poza sprawdzeniem składu i gramatury dokładnie przyjrzeć się wykończeniu ręcznika. Powinno ono być przede wszystkim trwałe i nie zniszczyć się przy kolejnych praniach. Ciekawym gadżetem jest uchwyt, który pozwala powiesić ręcznik gdziekolwiek chcemy. Poza tym producenci prześcigają się w aplikacjach, nowoczesnym wzornictwie i różnorodnej kolorystyce. Dzięki temu możemy w taki sposób dobrać ręczniki do aranżacji naszego wnętrza, by podkreślały one indywidualny styl łazienki. Co najważniejsze, dobry ręcznik (a tym samym dobra marka) to produkt, którego warto szukać i dobierać kolejne z tej samej sprawdzonej serii.