Polisa posagowa dla dziecka to dobry pomysł?


Zakładając rodzinę, chcemy zapewnić sobie i najbliższym jak najlepszą przyszłość. Nie ma w tym nic dziwnego, nikt nie chce brać pod uwagę czarnych scenariuszy, jakie może przynieść nam życie. Jednak wielu sytuacji nie jesteśmy i nigdy nie będziemy w stanie przewidzieć – ani długości naszego życia, ani chorób, wypadków oraz innych zdarzeń.

 

Zatem najlepiej jest wyprzedzać pewne sytuacje i zapewnić sobie i najbliższym odpowiednią ochronę, by być przygotowanym na wszystko. W momencie, gdy na świat przychodzi nasze dziecko, możemy być dobrze sytuowani, możemy nieźle zarabiać i stale się rozwijać. Jednak czy w sytuacji, gdy nasze dziecko będzie wkraczać w dorosłość nadal tak będzie? Mogą nas powstrzymać zarówno choroby, problemy finansowe, zawodowe, jak wiele innych okoliczności.

 

Ochrona dla dziecka

Ubezpieczenie dla dziecka zawsze jest dobrym pomysłem – zagwarantuje ochronę finansową, której nie zawsze jesteśmy w stanie zapewnić naszym pociechom. Ochrona będzie trwała przez cały okres umowy przez np. 5, 10, 15 lat lub dłużej, a zakres ochrony w polisie posagowej będzie oczywiście uzależniony od produktu danego Towarzystwa Ubezpieczeniowego, na które się zdecydujemy, jak również od wariantu, który wybierzemy.

Polisa posagowa w niektórych firmach ubezpieczeniowych zapewnia również ochronę dla dziecka na sytuację, w której jedno z rodziców umiera. Wówczas dziecko może liczyć na świadczenie wypłacane w postaci dodatkowej renty, dzięki czemu będzie mogło utrzymać dotychczasowy poziom życia.

 

Oszczędzanie za wszelką cenę?

Nie oszukujmy się, nie każdemu z nas oszczędzanie przychodzi z łatwością. Żyjemy w niezwykle konsumpcyjnych czasach, gdzie wszystkie przyjemności i możliwości są w zasięgu naszej ręki. Również zarobki stale wzrastają, przez co i nasze potrzeby rosną z czasem coraz bardziej.

Najczęściej nie odmawiamy sobie niczego, staramy się korzystać z uroków życia. Nie sprzyja to jednak oszczędzaniu. Zakładamy z góry, że nasze możliwości finansowe z czasem będą wzrastać, lecz w pewnym momencie dobra passa może się skończyć. A nasze dziecko może kiedyś potrzebować wsparcia, szczególnie gdy będzie wkraczało w dorosłość. Może potrzebować naszej pomocy przy wyjeździe na studia do innego miasta lub w sytuacji, gdy będzie chciało zakupić samochód lub mieszkanie.

Bez większych oszczędności podobne sytuacje mogą być ogromnym wyzwaniem. To prawda, że oszczędzanie przy dzieciach nie należy do łatwych zadań. Jednak polisa na życie z funkcją gromadzenia kapitału (posagu) mocno to ułatwia, o czym dowodzi ubezpieczenie na życie z www.ubezpieczeniazyciowe.pl, gdzie dowiemy się ile podobna polisa kosztuje, na jak długo podpisujemy umowę, o czym należy pamiętać.

Wszelkie zobowiązania, które wymagają od nas pisemnej umowy, zawsze wymuszają na nas w pewien sposób regularność i konsekwencje. W ten sposób łatwiej podjąć decyzję o oszczędzaniu oraz pilnowaniu tej decyzji na przestrzeni lat.

 

Bezpieczne dziecko przede wszystkim

Polisa na życie zapewni naszym dzieciom wszystko, co najważniejsze – bezpieczeństwo, szeroką ochronę, wsparcie finansowe w trudnych sytuacjach oraz określone świadczenie, które pozwoli rozpocząć dorosłe życie. Decyzja o zakupie polisy posagowej jest zdecydowanie dobrym wyborem, który może pomóc nam jako rodzicom w sytuacji, kiedy nie będziemy w stanie podołać wszystkim planom, które podjęliśmy wcześniej.

Warto jednak pamiętać, że każda decyzja - szczególnie ta, która wiąże nas z ubezpieczycielem na wiele lat, wymaga dokładnej analizy, przemyślenia i unikania pośpiechu. Pamiętać możemy o tym, że rynek ubezpieczeniowy jest bogaty w wiele atrakcyjnych ofert, zatem dobrze jest przemyśleć zarówno swoje możliwości finansowe, jak i oczekiwania jak mamy względem ubezpieczenia.

Dla zanim dowiemy się ile kosztuje polisa na życie z www.ubezpieczeniazyciowe.pl, warto oszacować własne możliwości finansowe i ustalić kwotę, jaką co miesiąc moglibyśmy bez przeszkód móc przeznaczać na ubezpieczenie dla dziecka. Powinna to być suma większa niż w standardowych polisach ochronnych ze względu na fakt, że składka jest dzielona na część ochronną oraz posagową w formie stałego kapitału.