Aluminiowe hale magazynowe
Mali i średni przedsiębiorcy chętnie korzystają z usług wynajmu lub kupna hal magazynowych. Konstrukcje tego typu służą przede wszystkim do składowania towarów, materiałów i surowców oraz garażowania pojazdów, ale bywają wykorzystywane również w rolnictwie czy produkcji, a nawet w sektorze usług. Hale magazynowe wykonane z aluminium charakteryzują się wytrzymałością, niskimi kosztami użytkowania oraz szybkim montażem.
Od projektu do gotowej hali magazynowej
Aluminiową halę magazynową postawić można na utwardzonym, wypoziomowanym podłożu – kostce brukowej, betonie albo asfalcie. Nie trzeba przygotowywać terenu pod jej budowę ani wykonywać fundamentów, tak jak w przypadku konstrukcji stalowych. Decyzję o konieczności stworzenia nowej przestrzeni składowania przedsiębiorca może więc podjąć w dowolnej chwili. Zaprojektowanie i postawienie aluminiowej hali magazynowej zajmuje zazwyczaj około dwóch tygodni (przy czym niewielkie hale wykonać można nawet w dwanaście godzin).
Projekty hal przygotowywane są indywidualnie i dostosowane do potrzeb firmy. Konkretne parametry hali zależą zazwyczaj od jej przeznaczenia. Już na etapie projektu powinno się więc przemyśleć cel, w jakim zostaje postawiona, zwłaszcza, jeśli służyć ma jako magazyn. Należy wtedy wziąć pod uwagę zagospodarowanie terenu wokół niej, ale także zawczasu wyznaczyć konkretne miejsce składowania towarów oraz sposób rozładowywania, aby samochody transportowe mogły swobodnie wjeżdżać i wyjeżdżać.
Łatwość montażu i demontażu
Do aluminiowej konstrukcji hali magazynowej dołączane są ściany wykonane z blachy trapezowej, płyt warstwowych lub plandek PCV. Konstrukcję tę można w łatwy sposób zmontować, ale i równie prosto zdemontować, aby powiększyć, zmniejszyć lub przenieść w zupełnie inne miejsce. Wszystkie elementy są lekkie, w procesie montażu nie trzeba więc używać dźwigów czy podnośników.
Wytrzymałość materiałów
Hale magazynowe wykonywane są z materiałów wysokiej jakości, charakteryzujących się odpornością na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, co sprawia, że użytkowane mogą być zarówno zimą, jak i latem.
Korzyści finansowe
Łatwość montażu i demontażu aluminiowych hal magazynowych powoduje, że obiekty te mogą zostać odsprzedane bez straty finansowej na rynku wtórnym. Koszty budowy obniżają się również dlatego, że nie trzeba wykonywać fundamentów ani w żaden inny sposób przygotowywać powierzchni do postawienia hali.