Dobry marketing to podstawa

Każda firma, która dopiero co pojawiła się na rynku musi dać o sobie znać. Nie obejdzie się bez reklamy, dzięki której odbiorcy dowiedzą się co masz do zaoferowania i w jakiej cenie. Mówi się, że reklama jest dźwignią handlu. Jest w tym trochę prawdy, jednak trzeba jeszcze dodać, że dopiero odpowiednio przeprowadzona promocja jest w stanie przyciągnąć chętnych na sprzedawane produkty i oferowane usługi. Sprawdź, co musisz zrobić, aby zaistnieć w biznesie.

 

Ulotka dobra na wszystko

Jedni wychodzą z założenia, że poprzez ulotki nie da się przyciągnąć klienta, gdyż ludzie wciskany im na ulicy do ręki niewielki skrawek papieru wyrzucą do kosza bez uprzedniego przeczytania go, kiedy inni twierdzą, że właśnie na ulotkach można oprzeć całą promocję pod warunkiem, że zostaną one przygotowane pod kątem grupy docelowej i trafią w ręce samych zainteresowanych. Prawdą jest, że kwestię ulotek trzeba dobrze przemyśleć. Nie wystarczy wypisać na nich od kropek produkty czy usługi, jakie mamy do zaoferowania. W tym przypadku trzeba się nieco bardziej postarać.

Zanim udasz się do drukarni celem wydrukowania gotowego projektu przemyśl, czy aby na pewno jest on dobry. Zastanów się, czy dzięki niemu dotrzesz do osób w określonym przedziale wiekowym, który najbardziej Cię interesuje. Nie umieszczaj na ulotkach zbyt dużo tekstu, a chwytliwy slogan reklamowy koniecznie opatrz ciekawą i przyciągającą oko grafiką. Niekiedy wystarczy zapadające w pamięć hasło czy logo firmy, które załatwi sprawę, bo odbiorca będzie je kojarzył.

 

Daj coś od siebie

Polacy uwielbiają dostawać coś za darmo. Obdarowanie odbiorców niewielkim gadżetem w ramach promocji sprawi, że prędzej zauważą i zapamiętają Twoją firmę, niż jakbyś wręczył im samą ulotkę. Wydaje Ci się, że wydatki na gadżety pochłoną wszystkie Twoje środki przeznaczone na promocję? Wszystko zależy od tego, na jakie prezenty postawisz. Promocyjny produkt nie musi być duży. Może to być np. długopis, pod warunkiem, że zostanie on opatrzony logiem lub sloganem reklamowym Twojej firmy. Naklejki 3D możesz zamówić tutaj https://www.sangraf.pl/naklejki-3d.html. Druk cyfrowy wysokiej jakości gwarantuje trwałość produktu i odporność na ścieranie. Nawet jeśli dany gadżet będzie przez potencjalnego klienta często użytkowany, to i tak zachowa się na nim napis. Dzięki temu będziesz miał pewność, że częste korzystanie z produktu utrwali w pamięci odbiorcy informację o Twojej działalności.