3 najlepsze maseczki dla skóry trądzikowej


Cera trądzikowa zwykle jest tłusta z rozszerzonymi porami. Większość z porów wypełniają nieestetyczne zaskórniaki, a niektóre wągry po zanieczyszczeniu bakteriami przekształcają się w czerwone, sterczące i bolesne pryszcze. W pielęgnacji skóry trądzikowej najważniejsze jest prawidłowe dobieranie kosmetyków, zwłaszcza maseczek, które wykazują wręcz zbawienne działanie dla tego typu cery. Oto 3 najskuteczniejsze maseczki dla skóry trądzikowej.

 

Maseczka z aktywnym węglem

Maseczki na trądzik z węglem są na polskim rynku od niedawna, jednak wykazują wyjątkowo skuteczne działanie. Ich kolor może nieco przerażać, jednak są to najlepsze maseczki oczyszczające do walki z wągrami i pryszczami. Węgiel wykazuje właściwości detoksykacyjne, dzięki czemu wiąże wszelkie zanieczyszczenia skóry, niejako ją odtruwając. Martwy naskórek jest delikatnie złuszczany, a niedoskonałości stają się mniej widoczne. Ponadto jest to dobra maseczka do skóry przesuszonej i mieszanej, gdyż oczyszcza cerę i zwalcza bakterie, jednocześnie dostarczając wielu witamin regenerujących naskórek.

 

Maseczka z zieloną glinką

Dlaczego warto stosować maseczki na twarz z zieloną glinką? Odpowiedź jest prosta. Są to preparaty, które oczyszczają skórę z toksyn, działają antyseptycznie, silnie regenerują i odżywiają cerę. Zielona glinka poprawia cyrkulację krwi, dzięki czemu skóra na twarzy szybciej odzyskuje ładny wygląd. Maski oczyszczające na bazie zielonej glinki są szczególnie polecane osobom, które zmagają się z trądzikiem w wieku dorosłym. Kosmetyki tego typu wykazują również działanie spłycające zmarszczki i spowalniające oznaki starzenia.

 

Maseczka cynkowa

Cynk jest pierwiastkiem, który sprawdza się doskonale w leczeniu wszelkich niedoskonałości skórnych. Osobom z cerą trądzikową poleca się powszechnie dostępną w aptekach pastę cynkową, jednak maseczka cynkowa ma o wiele bogatszy skład. Cynk wzbogacony o ekstrakt z aloesu koi podrażnienia skóry, zmniejsza widoczność porów i oczyszcza je z zaskórniaków. Maseczka ta jest wyjątkowo tania, gdyż koszt jej zakupu to kilkanaście złotych, a opakowanie starcza na wiele aplikacji.

 

Maseczki stosuj z rozwagą

Powinno się pamiętać, że stosowana maseczka do cery trądzikowej powinna być przeznaczona jedynie do tego typu skóry twarzy, o czym można przeczytać między innymi na http://pieknieizdrowo.pl/maseczki-na-twarz-czy-warto-je-stosowac/. Używanie do pielęgnacji maseczek do skóry przesuszonej lub dojrzałej może wyrządzić jedynie więcej szkód niż korzyści. Dodatkowo częstość stosowania masek na twarz powinno się uzależnić od zaleceń producenta danego preparatu, ponieważ ich nakładanie w mniejszych odstępach czasowych nie przyniesie lepszych efektów.