Wakacje we wrześniu. Gdzie warto pojechać?

Zdaniem niektórych na zagraniczne wycieczki jeździ się jedynie wakacyjną porą. Jeśli jednak nie masz dzieci i żadnych zobowiązań, a powierzone Ci w pracy obowiązki realizujesz w miarę systematycznie i przy tym zachowałeś sobie kilka dni urlopu, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby udać się na długo wyczekiwany urlop właśnie teraz. Obierając na cel Wyspy Kanaryjskie nie musisz martwić się o deszcz i niepogodę, gdyż na panujące tam warunki pogodowe z pewnością nie będziesz narzekać. Sprawdź, dlaczego warto jechać na „Kanary” i co trzeba zobaczyć w pierwszej kolejności.

 

Wyspy Kanaryjskie – marzenie każdego Polaka

Nie da się ukryć, że Wyspy Kanaryjskie co roku cieszą się dużym zainteresowaniem turystów z Polski. Bez dwóch zdań jest to jedno z najatrakcyjniejszych miejsc na świecie. Wakacje na Wyspach Kanaryjskich (oferty wycieczek znajdziesz tutaj: http://www.tui.pl/wypoczynek/wyspy-kanaryjskie) to fantazja wszystkich tych, którym marzy się błogi wypoczynek na skąpanej słońcem plaży, otoczonej lazurową wodą.

„Kanary” mają do zaoferowania rewelacyjne warunki dla miłośników sportów wodnych. Siedzenie przez długi czas w jednym miejscu szybko Ci się nudzi? Preferujesz aktywne formy spędzania wolnego czasu? Podczas pobytu na wyspie będziesz mógł zatracić się w surfingu, żeglarstwie, nurkowaniu, snorkelingu albo rybołówstwie sportowym. Jeśli jednak z wodą jesteś na bakier i wolisz trochę poleniuchować to będziesz mógł w spokoju poleżeć na piaszczystych lub kamienistych plażach, gdzie czeka Cię niezawodne kanaryjskie słońce.

 

Gdzie się zatrzymać?

Wyspy Kanaryjskie to górzysty, wulkaniczny archipelag, który znajduje się niedaleko wybrzeży Afryki. Obejmują one kilkanaście różnych wysp, a wśród nich jest 7 największych, które każdego roku przyciągają turystów jak magnes. W czołówce znajduje się Teneryfa, Lanzarote i Fuerteventura.

Na Teneryfę powinni wybrać się wszyscy ci, którzy w dzień chcą wypocząć a w nocy trochę poimprezować. Wyspa ma cudowny klimat i niesamowite plaże. Za to Lanzarote to pełna egzotyka, z zapierającymi dech w piersiach wulkanicznymi pejzażami. Z pewnością przypadnie do gustu osobom czerpiącym przyjemność z obcowania z naturą. Fuerteventura to najczęstszy cel miłośników aktywnych form spędzania wolnego czasu. Spośród wszystkich wysp oferuje najlepsze warunki pogodowe do uprawiania sportów wodnych, które nie sposób marnować na leżenie na plaży.