Jak się przeprowadzić?


W życiu każdego człowieka następuje etap, w którym musi zmienić swoje miejsce zamieszkania i się przeprowadzić do nowego lokalu. Jak w tej sytuacji efektywnie i bezpiecznie się przeprowadzić tak, aby stracić jak najmniej nerwów i jednocześnie poświęcić jak najmniej czasu na całą operację?

 

 

Niepotrzebne rzeczy

Pakowanie całego dobytku życia do kartonów pozwala na odkrycie wielu rzeczy, które tkwiły zakurzone i zapomniane w kącie. Niektórzy mają za sobą parę przeprowadzek, podczas których dysponowali minimum jednym kartonem z zakurzonymi rzeczami, które nigdy nie ujrzą światła dziennego, a które żal wyrzucić.

 

Może czas pozbyć się tego żalu? Stary miś z pewnością przyda się bardziej na przykład dzieciom sąsiadki albo podopiecznym lokalnego domu dziecka. Figurki z wycieczek dookoła świata można sprzedać w serwisie aukcyjnym, skoro i tak jedyna wykonywana przez nie czynność to kurzenie się. W ten sposób można pozbyć się sporej części kartonów, którą musielibyśmy zapakować, przenosić, rozładowywać, aby na koniec nie używać rzeczy, które w nich były.

 

Staranne pakowanie

Oprócz oczywistych oczywistości takich jak fakt, że rzeczy szklane należy pakować ostrożnie, warto też pomyśleć o zapakowaniu na przykład ubrań w taki sposób, aby mieć je posortowane i poukładane według rodzaju. Wówczas przeniesienie ich na półki szafki w nowym domu będzie o wiele sprawniejsze niż gdyby zapakować chaotycznie i losowo wszystkie ubrania.

 

Odległość

Jeśli mieszkanie znajduje się na drugim końcu kraju, warto przemyśleć sprzedaż sprzętów domowych. Najczęściej wprawdzie przekazuje się je nowym lokatorom, jednak są wyjątkowe przypadki, jak np. gdy lokator ma własny ekwipunek, albo gdy to my przywieźliśmy do mieszkania własny sprzęt. Wtedy zdecydowanie lepiej jest przekazać lub sprzedać lodówkę, pralkę czy inne większe sprzęty, za których przewóz trzeba zapłacić, a na miejscu kupić nowe rzeczy. To także ważne z uwagi na to, że w przypadku zepsucia sprzętu, obowiązuje gwarancja z miejsca zakupienia, co oznacza konieczność dowożenia go na drugi koniec Polski…

 

Firma przeprowadzkowa

Pozostaje jeszcze dzwonienie po znajomych i proszenie ich o przewóz towarów. Wszystkie sprawy związane z przeprowadzką są nieco stresujące. Dlatego czasami najlepiej zaoszczędzić sobie stresu i zmarnowanego czasu, i sięgnąć od razu po telefon do firmy, która profesjonalnie się zajmuje przeprowadzkami. Wbrew pozorom, nie musi to sporo kosztować. Wystarczy zajrzeć na przykład na stronę http://www.przeprowadzkiwroclaw.pl/ i poczytać.