Rodzaje tapet dla prawdziwych indywidualistów


Świat jest pełen indywidualistów, którzy chcą cieszyć się wyjątkowymi rzeczami. Dotyczy to również aranżacji wnętrz. Dzięki temu każdy dom może być inny i wyróżniać się czymś wyjątkowym. Warto zauważyć, że jednym z najczęściej stosowanych sposobów na podkreślenie charakteru pomieszczenia, jest położenie tapety naściennej. Jednak osoby, które pragną się wyróżnić, powinny przede wszystkim zdecydować się na rzadziej wybierane rodzaje tapet. Ważne jest jednak to, by poznać ich charakterystykę.

 

Jakie są najbardziej indywidualne rodzaje tapet?

Trzeba przyznać, że niektóre rodzaje tapet są bardzo często stosowane. Najbardziej popularne są te wykonane z papieru, ale również winylowe i wykonane na podkładzie flizelinowym. Warto zaznaczyć, że one również mogą mieć bardzo indywidualnych charakter. Jednak odznacza się on najczęściej przez wzornictwo. Zatem osoby, które naprawdę chcą się wyróżnić, powinny wybrać coś innego, co nie jest tak często spotykane w polskich domach oraz mieszkaniach. Dzięki temu bez problemu będzie można uzyskać upragniony i pożądany efekt.

Tapety tekstylne

Zapewne większość osób widziała chociaż jeden film, w którym można było podziwiać cudowne tapety naścienne. Obecnie uzyskanie takiego efektu nie jest w żaden sposób utrudnione. Dzięki temu można cieszyć się klasycznym lub nowoczesnym wnętrzem, w zależności od wybranego wzoru. Warto zauważyć, że tapety tekstylne z powodzeniem naśladują tkaniny, które powieszano na ścianie. Jednak dzięki udoskonaleniu pewnych elementów nie są one tak ciężkie, jak pierwowzory. Tapety tekstylne składają się między innymi z warstwy winylowej lub papierowej, dzięki której zakładanie nie stanowi żadnego problemu. Jednak najważniejsza jest wierzchnia warstwa, na którą składa się tkanina. Może to być na przykład len lub jedwab. Rzadziej spotykane są inne tkaniny, między innymi wełna, juta oraz włókna akrylowe.

Raufazy

Choć dla wielu osób wspomniana nazwa może nie kojarzyć się z żadną tapetą, to jest ona dość często spotykana w różnych miejscach. Trzeba przyznać, że najczęściej raufaza jest wykorzystywana w miejscach publicznych. Zatem zastosowanie tej tapety w domu może być zaskakujące i naprawdę wyjątkowe. Wystarczy tylko dokładnie przemyśleć aranżację wnętrza. Warto podkreślić, że raufazy wyróżniają się ciekawą fakturą, którą można uzyskać dzięki wiórkom drzewnym znajdującym się pomiędzy poszczególnymi warstwami papieru. Ważne jest także to, że wspomnianą tapetę można malować farbami akrylowymi. Raufazy najlepiej sprawdzą się w pomieszczeniach, które są narażone na zabrudzenia.


Tapety korkowe

Osoby, które cenią sobie nietypowe rozwiązania, powinny zdecydować się na wyłożenie jednej ściany tapetą korkową lub welurową. Takie rozwiązanie doskonale podkreśli zarówno minimalistyczne wnętrze, jak i takie w stylu etno lub boho. Dzięki temu tapety nowoczesne nie zdominują pomieszczenia, ale staną się jego centralnym punktem, który podkreśli indywidualny styl oraz charakter mieszkańców.