Udane wakacje w Darłowie jak szybko uzupełnić braki w portfelu?


Podczas wakacyjnego urlopu nietrudno zaszaleć z wydatkami, zwłaszcza jeśli jest się w miejscu tak pełnym atrakcji, jak Darłowo. Warto więc wiedzieć, jak w szybki i łatwy sposób rozwiązać nagły problem z brakiem gotówki na wakacjach.

 

 

Jak zaplanować urlopowy budżet?

Przed wyjazdem zazwyczaj znamy ceny noclegów oraz koszty podróży, ale przecież już na miejscu także trzeba liczyć się w wieloma dodatkowymi wydatkami. Jeśli chodzi o wczasy w Darłowie, wydatki takie można mniej więcej oszacować, zapoznając się z ofertą turystyczną miejscowości.

Na co może być potrzebna gotówka w Darłowie? Na pewno do zwiedzenia największej atrakcji Darłowa, czyli Zamku Książąt Pomorskich (bilet normalny kosztuje 13 zł), ale także niedawno otwartego Muzeum Morskiego (około 5 zł). Na szczęście pozostałe zabytki takie jak Kościół Mariacki z sarkofagiem Eryka I Pomorskiego czy barokowy Ratusz można zobaczyć bezpłatnie. Z większym wydatkiem należy się liczyć, jeśli zdecydujemy się na rejs na duńską wyspę Bornholm (bilet w obie strony kosztuje około 190 zł). Dużo tańsze są rejsy tramwajem wodnym po kanale Wieprzy (10 zł), czy stylizowanym na średniowieczny galeon rejsy po Bałtyku (30 zł). Gotówka przyda się także do skorzystania z innych atrakcji Darłowa np. parku wodnego Balticlandia lub parku rozrywki Leonardia, a także na wypożyczenie roweru lub zasmakowanie lokalnej kuchni.

 

Jak poradzić sobie ze zbyt małą ilością gotówki?

Duża liczba różnorodnych atrakcji w Darłowie utrudnia zapanowanie nad budżetem, dlatego trzeba liczyć się z tym, że w pewnym momencie może nam zabraknąć gotówki. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem są nowoczesne pożyczki online, do których zaciągnięcia potrzebny jest jedynie dostęp do Internetu oraz posiadanie ważnego dowodu osobistego, konta w banku i telefonu komórkowego. Niektóre pożyczki można zaciągnąć przez smartfona, leżąc wygodnie na plaży. Przystosowaną do urządzeń mobilnych witrynę ma np. firma ExtraPortfel, która umożliwia swoim nowym klientom w ciągu zaledwie 15 minut pożyczyć od 100 do 2000 zł i to zupełnie za darmo. Aby otrzymać pieniądze prosto na swoje konto, wystarczy jedynie wypełnić krótki formularz i zaczekać na decyzję. Procedurę ułatwia fakt, że firma nie wymaga dokonywania przelewu weryfikacyjnego, lecz stosuje nowoczesną aplikację do automatycznego potwierdzania tożsamości klienta i obliczania jego zdolności kredytowej.

Nagły brak gotówki na wakacjach nie jest więc dzisiaj już żadnym problemem. Wystarczy kilka prostych czynności wykonanych przez Internet, by szybko uzupełnić swoje konto potrzebną sumą pieniędzy i móc się w pełni cieszyć urlopem.