Gdzie można wziąć pożyczkę na dowód?


Pożyczki pozabankowe cieszą się dużą popularnością między innymi dlatego, że szybko można otrzymać pieniądze, a formalności przeważnie są ograniczone do minimum. To oznacza, że czasami wystarczy sam dowód, aby pożyczyć pieniądze. Które firmy oferują takie pożyczki?

 

Rynek pożyczek pozabankowych kojarzy się najczęściej z niskokwotowymi chwilówkami, które trzeba oddać po 30 lub 60 dniach. Coraz więcej firm pożyczkowych proponuje także pożyczki ratalne na wyższe kwoty (nawet kilkadziesiąt tysięcy), które można spłacać przez kilka lat. To wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy chcą pożyczać wyższe sumy, ale niekoniecznie zgadzają się przy tym na skomplikowane formalności, które czekają na nich w bankach. Z badań Fundacji Kronenberga wynika, że 54% klientów korzysta z oferty firm pożyczkowych, ponieważ można pozyskać szybciej pieniądze niż w banku, a 34% - właśnie ze względu na minimalne formalności. W rezultacie w 2016 roku z pożyczek pozabankowych skorzystało ponad 1,4 mln Polaków, pożyczając w ten sposób łącznie 1,8 mld zł według Credit Check.

- Od kilku lat firmy pożyczkowe konsekwentnie rozwijają swoją ofertę. Zaczęło się od szybkich chwilówek, potem pojawiły się darmowe pożyczki, a ostatnio coraz większą popularnością cieszą się także pożyczki ratalne na wysokie kwoty – zauważa redaktor portalu informacyjnego loan-magazine.pl. – Dzięki takiej ofercie można pożyczyć błyskawicznie nawet kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy i dopasować okres spłaty do własnych możliwości finansowych. W przypadku niektórych ofert wystarczy nawet sam dowód, aby pożyczyć pieniądze.

Razem z portalem loan-magazine.pl sprawdziliśmy, które firmy pożyczają na sam dowód. Poniżej przedstawiamy przykłady kilku takich ofert.

 

Ferratum Bank

Ferratum Bank to znana marka na rynku pożyczkowym. Nie wszyscy wiedzą, że ten pożyczkodawca posiada także licencję bankową, którą uzyskał w 2012 roku od Komisji Nadzoru Finansowego na Malcie. Ferratum Bank prowadzi bardzo intensywne działania edukacyjne i informacyjne na temat odpowiedzialnego i bezpiecznego pożyczania. Jednocześnie ta firma kładzie duży nacisk na łączenie błyskawicznej obsługi i szybkiej decyzji kredytowej z maksymalnym uproszczeniem formalności. Dzięki temu wystarczy tylko dowód, aby skorzystać z pożyczki ratalnej w Ferratum Bank. Możemy tu pożyczyć od 1000 do 5000 zł na okres od 6 do 24 miesięcy. Oczywiście wszystkie formalności załatwimy online, bez wychodzenia z domu.

 

SuperGrosz

SuperGrosz to polska marka, która działa na rynku już od 2015 roku. Ten pożyczkodawca stawia nie tylko na przejrzystość kosztów, ale także na ograniczanie formalności do minimum. Takie podejście sprawia, że SuperGrosz proponuje pożyczki na raty bez żadnych zaświadczeń, jedynie na dowód osobisty. Można tutaj pożyczyć od 1000 do 10000 zł na okres od 2 do 48 miesięcy. Warto jednak pamiętać, że dla nowych klientów wprowadzono pewne ograniczenia – mogą pożyczyć maksymalnie 7000 zł. Wyższa kwota jest dostępna dopiero od drugiej pożyczki. SuperGrosz prowadzi wielokanałową obsługę klienta – można wypełnić wniosek samodzielnie na stronie internetowej lub zadzwonić do konsultanta, który dopełni formalności za nas.

 

Rata Na Plus

Rata Na Plus to stosunkowo nowa marka na polskim rynku, należąca do spółki Aventus Group, funkcjonującej nie tylko w naszym kraju, ale również za granicą. Ideą działania tego pożyczkodawcy jest minimum formalności połączone z indywidualnym podejściem do klienta i błyskawiczną decyzją kredytową. Dlatego właśnie nie trzeba składać tutaj żadnych dokumentów, wystarczy dowód osobisty i konto bankowe. Rata Na Plus to możliwość pożyczenia od 600 do 5000 zł na okres od 2 do 12 miesięcy. Trzeba jednak przyznać, że konkurencja oferuje wyższe kwoty i dłuższe okresy spłaty. Rata Na Plus to jednak wysoka jakość obsługi i przejrzysta oferta. Nic dziwnego, że firma chwali się, iż obsłużyła już 200 tys. klientów i udzieliła 300 tys. pożyczek w ciągu ostatnich 5 lat.

 

Zaplo

Warto także zainteresować się ofertą Zaplo, gdy szukamy pożyczki ratalnej na dowód. Tutaj również czekają nas uproszczone formalności i możliwość pożyczenia pieniędzy online. Zaplo proponuje nam pożyczkę w wysokości od 1000 do 10000 zł, które można spłacić w okresie od 3 do 36 miesięcy. Pożyczkodawca przygotował również specjalną ofertę dla nowych klientów – gdy pożyczkobiorca rozmyśli się w ciągu 30 dni, może zrezygnować z pożyczki i zwrócić pieniądze bez żadnych kosztów. Warto przypomnieć, że według prawa mamy jedynie 14 dni na odstąpienie od umowy kredytowej bez podania przyczyny.

Uproszczone formalności to duży atut oferty firm pożyczkowych. W erze internetu, gdy przyzwyczailiśmy się załatwiać wiele spraw (również finansowych) błyskawicznie online, stanie w kolejce w placówce bankowej po kredyt jest coraz mniej popularne. Nic dziwnego zatem, że wielu młodych Polaków wybiera pożyczki na rynku pozabankowym, gdzie wystarczy często tylko dowód i połączenie z internetem, aby już po kilkunastu minutach móc korzystać z pożyczonych pieniędzy.

 

materiał partnera, autor zewnętrzny