Pożyczka bez BIK. O czym pamiętać przy jej zaciąganiu?

Potrzebujesz dodatkowej gotówki, ale masz negatywne wpisy w bazach dłużników? W takim przypadku uzyskanie pożyczki lub kredytu w banku jest praktycznie niemożliwe. Do dyspozycji mamy za to pożyczki pozabankowe bez BIK, czyli bez sprawdzania informacji w Biurze Informacji Kredytowej. O czym powinniśmy pamiętać przy ich zaciąganiu?

 

 

Aby otrzymać pożyczkę, musimy spełnić określone wymagania. Banki mają najbardziej restrykcyjne warunki udzielania pożyczek i kredytów. Bardziej liberalne obowiązują z kolei w firmach pożyczkowych działających pozabankowo. Jednak nie w każdej dostaniemy pożyczki bez BIK. Te dostępne są tylko w wybranych.

 

Jak wybrać dobrą pożyczkę bez BIK?

Przede wszystkim powinniśmy poświęcić więcej czasu na znalezienie odpowiedniej pożyczki bez sprawdzania danych w Biurze Informacji Kredytowej. Do dyspozycji mamy te oferowane stacjonarnie oraz on-line – bez wychodzenia z domu.

Gdy nie potrzebujemy sporej sumy, warto poszukać chwilówki bez BIK. Takie pożyczki spłacamy najczęściej w miesiąc. Opiewają one na sumy od 100 do 3000 złotych w zależności od pożyczkodawcy. Jeżeli jednak potrzebujemy wyższej sumy, lepsze będą pożyczki ratalne.

Jako że pożyczki tego rodzaju nie należą do tanich, powinniśmy dobrze zapoznać się z różnymi ofertami i porównać je ze sobą. Różnice w kosztach mogą być naprawdę spore!

 

Zawsze czytaj umowę!

Jednym z dość powszechnych problemów Polaków w związku z zaciąganiem pożyczek jest nieczytanie umów. Powinniśmy zawsze dokładnie zapoznać się z zapisami umowy przed jej sygnowaniem. Gdy mamy z tym trudności, warto poprosić o to kogoś bliskiego. Możemy też zapytać o niezrozumiałe kwestie na forach internetowych.

Przy czytaniu umów zwróćmy szczególną uwagę na opłaty – na oprocentowanie pożyczki i koszty dodatkowe jak prowizję, opłaty przygotowawcze. Także sprawdźmy, jaki jest termin spłaty pożyczki. Nie zapominajmy też o sprawdzeniu konsekwencji, jakie mogą nam grozić wtedy, gdy nie spłacimy długu w terminie.

Uważajmy też na pożyczki hipoteczne, czyli pod zastaw domu. Zdarzają się oszustwa polegające na tym, że tak naprawdę sprzedajemy wtedy nieruchomość innej osobie, a nie dajemy ją pod zastaw! Meksykańska wersja naszej strony internetowej: https://www.hoope.io