Naturalny makijaż idealny do szkoły

W większości szkół nauczyciele niechętnie podchodzą do makijażu. Jeżeli pomimo wszystko czujemy potrzebę ukrycia niedoskonałości swojej cery i podkreślenia atutów urody możemy wykonać tak zwany makijaż make up no make up. Jest on na tyle subtelny, że niewprawione oko go nie dostrzeże. Pomimo to dzięki niemu wyglądamy i czujemy się lepiej. Jak wykonać taki makijaż?To bardzo proste, a dodatkowo zajmuje niewiele czasu, co jest niezwykle istotne kiedy spieszymy się do szkoły.

 

Kosmetyki do wykonania naturalnego makijażu

Kiedy myślimy o wykonaniu make up no make up powinnyśmy zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki. Będziemy potrzebować:

  • podkładu lub kremu BB,
  • transparentnego pudru,
  • tuszu do rzęs,
  • kredki do oczu,
  • bazy pod cienie do powiek,
  • beżowego cienia do powiek,
  • różu,
  • cieni do podkreślenia brwi,
  • błyszczyka.

 

Sekretem udanego makijażu jest wybór odpowiedniego podkładu. W tym wypadku musi być on lekki i naturalny. Należy zrezygnować z produktów mocno kryjących, które stworzą na naszej twarzy efekt maski. Dobrze sprawdzi się produkt posiadający lekkie do średniego krycia. Znakomitym rozwiązaniem będą także kremy BB. Jeżeli nasza cera jest sucha lub normalna dobrym wyborem będzie podkład rozświetlający i nawilżający, który nada naszej twarzy blasku, podpowiadają stylistki z Evonails. Kobiety z cerą tłustą i mieszaną powinny postawić na produkty matujące.

Podkład utrwalamy przy użyciu transparentnego pudru, który dodatkowo będzie pochłaniał nadmiar sebum. Posiadaczki cery tłustej i mieszanej mogą zaaplikować na przypudrowaną skórę naturalnie wyglądający róż. Kobiety o cerze suchej i normalnej mogą zdecydować się na róż w kremie lub płynie, który pozwoli osiągnąć jeszcze bardziej naturalny efekt.

 

Jak podkreślić oczy?

Oczy są bardzo ważnym elementem każdego makijażu, dlatego nie można pomijać ich również w przypadku make up no make up. Żeby osiągnąć naturalny efekt należy podkreślić je delikatnie. Do tego celu przyda się nam naturalnie wyglądający, beżowy lub cielisty cień. Po nałożeniu bazy aplikujemy go na całą powiekę. Linię rzęs delikatnie zaznaczamy brązową kredką do oczu.

Do makijażu make up no make up często używa się brązowego tuszu do rzęs. Jest on wskazany zwłaszcza w przypadku kobiet o jasnej oprawie oczu, u których kolor czarny byłby zbyt widoczny. Tusz delikatnie podkreśla i wydłuża rzęsy, jednak cały czas prezentuje się bardzo naturalnie. Oczywiście makijaż można modyfikować w zależności od swoich potrzeb – kobiety o czarnych rzęsach z powodzeniem mogą użyć mascary w kolorze czarnym. Dobrze jest podkreślić jedynie górną linię rzęs. Niezbędnym wykończeniem makijażu oczu są brwi – należy delikatnie zaznaczyć je przy pomocy cienia zbliżonego do naturalnego koloru naszych brwi.

 

Świeże, apetyczne usta

Ostatnim etapem makijażu make up no make up są usta. Podkreślamy je bardzo delikatnie. W tym celu wystarczy użyć błyszczyka. Jeżeli sam błysk nam nie wystarcza, możemy zdecydować się na kosmetyk, który delikatnie nada koloru ustom. Warto wybrać odcień zbliżony do naturalnego koloru naszych ust. Błyszczyki w odcieniu nude sprawdzą się tu znakomicie.

Taki makijaż będzie znakomicie prezentował się w szkole, ale także we wszystkich sytuacjach, kiedy zależy nam na naturalnym wyglądzie, jednak nie chcemy rezygnować z makijażu.