Luksusy i przyjemności

Łazienka to jedna z najważniejszych przestrzeni w domu. Przykładamy wielką uwagę do tego, by spełniała ona różne funkcje – począwszy od tych czysto higienicznych, poprzez tworzenie strefy SPA czy też relaksu. Wszystko po to, by po ciężkim dniu odpocząć. Z drugiej strony rozwój techniki sprawił, że możemy dopasować i armaturę i wykończenie, i meble, i inne gadżety do naszych upodobań i coraz mniej rzeczy przestaje nas ograniczać. Więc skoro urządzamy nowoczesną łazienkę, to dlaczego by nie stworzyć w niej przestrzeni dla muzyki.

 

Nowoczesne techologie

Wiele osób nieco z przekąsem mówi o tym, by zamontować nagłośnienie do łazienki, a z drugiej strony muzykę uwielbiamy - na przykład śpiewać pod prysznicem, a panowie nucić przy goleniu. Są nawet tacy, którzy biorą radia do łazienki, ale z technicznego punktu wiedzenia nie jest to dobry pomysł. Niedostosowany sprzęt nie jest dostosowany do pracy w pomieszczeniach o dużej wilgotności. Warto zatem zainwestować w profesjonalne urządzenia, a montowanie nagłośnienia w łazience nie należy już do luksusów i czegoś poza zasięgiem przeciętnego człowieka. Polacy coraz chętniej, remontując łazienkę, montują różne systemy, które umożliwiają relaks przy ulubionej muzyce. Z drugiej strony mamy też cały szereg możliwości, które nawet bez potencjalnej ingerencji w ściany pomoże nam stworzyć niesamowity klimat. I tak bez najmniejszego problemu możemy mieć radio pod prysznicem czy wodoodporne głośniki bezprzewodowe przy wannie. Nawet miniwieża też już nie zaskakuje, a podtynkowe głośniki prezentują się idealnie w minimalistycznych wnętrzach. Warto przemyśleć jeszcze nowoczesne rozwiązania i jako źródło dźwięku potraktować smartfon.

 

Co wybrać do łazienki?

Żeby grało, było bezpieczne i świetnie wyglądało. To podstawowe założenia, jakim musimy sprostać. Niewielu z nas jest na tyle zdeterminowanych, żeby na czas kąpieli przynosić do łazienki miniwieżę lub inny sprzęt grający. Jak wspominaliśmy, to nawet jest nieodpowiednie dla tego typu sprzętu. Nawet smartfon, który nie jest odporny na podwyższoną wilgotność może odmówić nam posłuszeństwa i trudno mu się dziwić. Dlatego coraz więcej producentów proponuje sprzęt dedykowany wilgotnym czy też nawet mokrym strefom łazienki. Nawet coraz więcej kabin pod prysznic wyposażonych jest w głośniki i wbudowany odbiornik radiowy. Taką postać znajdziemy w specjalnych panelach, które poza tym często mają możliwość zmiany koloru światła. Warto jednak wybrać sprzęt, który umożliwi nam połączenie bezprzewodowe za pomocą Bluetootha z zewnętrznymi źródłami dźwięku.