Inwestycja w siebie kilka pomysłów na co warto wydać pieniądzeInwestycja w siebie może być naszą najlepszą inwestycją, która będzie nam służyć przez całe życie. Zarówno rozwój osobisty jak i zawodowy mogą nam przynieść wymierne korzyści w przyszłości jak i satysfakcję z samych siebie. W co warto inwestować?

 

 

Kursy dokształcające

Szerokie kompetencje i różnorodne umiejętności mogą być przepustką do satysfakcjonującej kariery zawodowej. Warto zatem dokształcać się poszerzając ich spektrum. Jednymi z bardziej praktycznych i uniwersalnych umiejętności będzie obsługa pakietu Microsoft Office, szczególnie programów Word i Excel, prawo jazdy kat. B czy dobrze rozwinięte kompetencje miękkie, które mogą okazać się przydatne bez względu na wykonywany zawód. Warto sprawdzić, jakie kursy, szkolenia czy konferencję mogą rozwinąć naszą wiedzę. Z pewnością warto zainwestować pieniądze w te najbardziej wartościowe.

 

Języki

W czasach globalizacji, język angielski stał się wszechobecny. Nie musimy wyjeżdżać za granicę, aby się z nim spotkać. Napisy na koszulkach, teksty piosenek, obsługa programów komputerowych, różnego rodzaju publikację, również w mediach społecznościowych – wszędzie otaczają nas teksty w języku angielskim. Warto zatem go znać, aby nie poczuć się wykluczonym poprzez brak zrozumienia komunikatów w obcym języku. Ponadto znajomość języka może okazać się jednym z warunków zatrudnienia lub rozwoju zawodowego. Zatem dobrym pomysłem na inwestycje w siebie jest kurs językowy prowadzony przez native speakera.

 

Zdrowie

Kondycja naszego ciała jest jednym z najważniejszych czynników, które wpływają na nasze samopoczucie i energię, którą możemy włożyć w bieżące działania. Zatem warto zainwestować w dobrą kondycję. Wiąże się to z regularnymi badaniami naszego stanu zdrowia. Jest to szczególnie ważne, gdyż wiele chorób wcześnie wykrytych można skutecznie wyleczyć. Ponadto warto inwestować w pożywienie wysokiej jakości, aby nasza dieta była pełnowartościowa i zdrowa. Ważna jest także regularna aktywność fizyczna więc warto rozważyć zakup karnetu na siłownię czy basen lub weekendowe wyjazdy przewidujące aktywny wypoczynek poza miastem.

 

Pasje

Zmęczenie obowiązkami i nuda związana z rutyną życia codziennego mogą negatywnie wpłynąć na Twój poziom zadowolenia z życia. Aby zachować równowagę pomiędzy życiem rodzinnym, zawodowym i własnymi hobby warto nie odkładać swoich pasji do konta.  Inwestycja w sprzęt wędkarski, quad czy kolekcjonerskie figurki, które zbierasz, może dostarczyć dużo radości i satysfakcji, niwelując tym samym negatywny wpływ stresy wynikającego z codziennych, przyziemnych obowiązków.

 

Zatem zaproponowaliśmy kilka obszarów, w które warto zainwestować, aby poprawić jakość swojego życia, zwiększyć swoje szansę na rozwój zawodowy i zapewnić sobie satysfakcję. Jednak nie zawsze mamy wystarczająco dużo bieżących środków finansowych, aby pozwolić sobie na inwestycję w siebie. W takich sytuacjach dobrym rozwiązaniem może okazać szybka pożyczka pozabankowa. W wielu instytucjach jej spłatę można rozłożyć na kilka miesięcy a dostępne kwoty sięgają kilkunastu tysięcy złotych. Szybka pożyczka może być pomocna w sfinansowaniu drogiego kursu czy zakupu przedmiotu związanego z naszym hobby.