Poznaj 5 sposobów na ciekawe wpisy na Twoim blogu!


Prowadzenie blogów stało się dziś modne. Na fali popularności powstają kolejne miejsca w sieci, w których można zaprezentować własne poglądy i zainteresowania. Jak za pomocą ciekawych wpisów wyróżnić się na tle konkurencji? Czym przyciągnąć do siebie nowych czytelników? Zobacz, jakie masz przed sobą możliwości i zastosuj te, które najbardziej Ci odpowiadają.

 

 

1. Odpowiedz na ciekawą kwestię poruszoną w komentarzu

Inspiracji na nowe, interesujące wpisy często dostarczają nam sami czytelnicy. Dlatego też warto uważnie ich słuchać i jeden z wpisów poświęcić na odpowiedź na ważne dla nich pytania. Taki tekst to także sygnał dla naszych odbiorców, że są dla nas istotni i liczymy się z ich potrzebami, które spełniamy w miarę naszych możliwości.

 

2. Udostępnij backstage z sesji czy wyjazdu

W naturze człowieka leży podglądanie i podpatrywanie innych. To, co ukryte za kulisami, potrafi być równie ciekawe jak to, co widoczne na pierwszym planie – na blogu, przed kamerą czy na scenie. Wiele osób chętnie wykorzystuje do tego celu Instagram, na którym umieszcza nieoficjalne zdjęcia, materiały z przymrużeniem oka i fotki na luzie.

 

3. Zrób odcinek z innym blogerem

Nowa postać pojawiająca się na blogu, która ma coś ciekawego i ważnego do przekazania, pozwoli odświeżyć formułę. Bloger z wyrazistą osobowością przyciąga nowych użytkowników i automatycznie zwiększa zasięgi wpisu. Warto poprosić swojego gościa o udostępnienie wywiadu wśród swoich czytelników. My oczywiście powinniśmy zrobić to samo.

 

4. Zaproś ciekawego gościa i zadaj ważne pytania

Prowadzisz blog w branży graficznej? Możesz w takim razie zaprosić kogoś z dziedziny, która w jakimś stopniu współgra z Twoją. Może to być na przykład programista. Warto przeprowadzić z nim rozmowę na temat trendów w projektowaniu stron. W czasie wywiadu możecie udzielić widzom wskazówek na temat tego, w jaki sposób powinni zlecać wykonanie stron www, na co muszą zwrócić uwagę oraz jak precyzyjnie przekazać wykonawcy, czego tak naprawdę oczekują i na czym im najbardziej zależy.

 

5. Przygotuj filmik wideo

Treści wideo są świetnie przyswajane i udostępniane przez użytkowników. Widać to, obserwując chociażby YouTube. Jeśli już zdecydujesz się na stworzenie materiału wideo, pamiętaj również o jego odpowiedniej promocji w internecie.

 

Masz już wartościowe treści? Znajdź efektywne metody promocji bloga

Czasami problem małej liczby czytelników nie leży w samej treści bloga, ale w braku jego promocji. Dzieje się tak, gdy internauci nie mają szansy zapoznać się z Twoimi wpisami.

Ci, którzy chcą w profesjonalny sposób wypromować swojego bloga i dotrzeć do nowych czytelników, mogą skorzystać z usług agencji marketingu internetowego Adwave https://adwave.eu/. Firma oferuje darmową analizę strony, zatem warto skorzystać z tej praktycznej możliwości.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom Twój blog stanie się bardziej urozmaicony  i ciekawy zarówno dla wiernych fanów, jak i zupełnie nowych czytelników. Trzymamy za Ciebie kciuki. Powodzenia!