Ogród jako ważny element posesji


Według Głównego Urzędu Statystycznego w 2015 roku wydano 66 737 zgód na budowę domów jednorodzinnych, to o blisko 10% więcej niż rok wcześniej. Czynnikami wpływającymi na decyzje indywidualnych inwestorów były m.in. zmiany w przepisach prawa, niskie oprocentowanie kredytowe i zwrot podatku VAT za materiały budowlane.

Domy z ogrodem

Nieodłącznym elementem domu jest ogród, miejsce odpoczynku i kontaktu z naturą. Zieleń działa uspokajająco i odprężająco. Wśród kwiatów i zieleni przy domowym zaciszu można zażyć odrobiny relaksu. Taki odpoczynek niewątpliwie pozytywnie wpływa na nasze zdrowie, pozwala na regenerację po stresującym i pracowitym dniu.

 

Rośliny, które warto mieć w ogrodzie

Liliowiec, to roślina długowieczna, mało kłopotliwa w uprawie i uniwersalna. Latem pięknie kwitnie, dobrze znosi suszę, niską temperaturę i słabszą glebę. Również długowieczną, bardzo piękną rośliną jest piwonia chińska z okazałymi kwiatami i dłoniastymi liśćmi. Do prawidłowego wzrostu potrzebuje nasłonecznionego i żyznego miejsca, jest nieodłączną kompozycją wiosennego ogrodu. Ciekawym elementem może być również jukka karolińska, bylina, z biało-kremowymi kwiatami. Piękne kompozycje kwiatowe można mieć w ogrodzie przez cały rok. Astry ubarwią jesienną aurę, a w lecie rozkwitnie np. szałwia omszona.

Ważne jest, by nie zapominać o pracach porządkowych w ogrodzie – przycinaniu pędów, grabieniu, dzięki temu otrzymamy estetyczne i czyste miejsce. Poza tym warto również użyźniać glebę, by móc cieszyć się pięknymi,wielobarwnymi, kwitnącymi roślinami.

 

Jak chronić swoją posesję?

Domy z ogrodem, mogą być dużą pokusą dla włamywaczy. Piękne, okazałe posesje, sprawiają wrażenie łatwego łupu. Warto zastanowić się nad zabezpieczeniem swojego obiektu. Poza alarmem, rozsądnym rozwiązaniem jest zamontowanie odpowiedniego ogrodzenia, które można znaleźć na ogroland.pl/. Firma oferuje ogrodzenia panelowe czy z siatki, a także gabiony, które stały się ozdobnym elementem ogrodzeń, dodatkowo posiadają one właściwości dźwiękochłonne, dzięki czemu wyciszają hałas z ulicy. Asortyment ogrolandu jest szeroki i dostosowany do indywidualnych potrzeb klienta. Produkty są wysokiej jakości, poza tym, że doskonale spełniają swoją funkcję ochronną, są również bardzo estetyczne i posiadają miły dla oka look.