Niezapomniane wspomnienia


W życiu każdej kobiety, ale również pary czy nawet rodziny są takie momenty, które chcielibyśmy zatrzymać na dłużej, które chcielibyśmy utrwalić. To ważne chwile, ponieważ wiążą się ze zmianami. I tak jak popularne są sesje ślubne, zdjęcia z wesela czy innych uroczystości rodzinnych, coraz częściej decydujemy się na zatrzymywanie w kadrze bardzo osobistych i niemalże intymnych momentów w życiu.

 

Moda na brzuszki

Od kilku lat coraz większą popularnością cieszy się sesja ciążowa. To niesamowite przeżycie i próba zatrzymania w kadrze okresu oczekiwania na dziecko, okresu wielkiego szczęścia, nadziei i momentu, który jest już nie do powtórzenia. Bardzo często to sesje dla obojga partnerów lub też całej rodziny, jeśli w domu są już inne dzieci. Fotografowie są bardzo otwarci i z dużą empatią podchodzą do tego rodzaju wyzwań, ponieważ najważniejsza na zdjęciach jest mama i to ona powinna wyglądać i czuć się piękna. Należy zapewnić jest swobodę, poczucie bezpieczeństwa i stworzyć wyjątkowy intymny klimat. Warto również dobrze przemyśleć, kiedy takie zdjęcia robić. Specjaliści zalecają, by był to okres 6-8 miesiąca ciąży, ponieważ wtedy jeszcze kobieta czuje się dobrze, a brzuszek jest już widoczny.

 

Gdzie zrobić taką sesję?

Wszystko zależy od pomysłu, samopoczucia młodej mamy czy też pogody. Warto zadbać o kameralną atmosferę, choć są pary, które decydują się na zdjęcia na basenie czy też w parku lub na plaży. To jest tak indywidualna sprawa, że fotograf poddaje się decyzji rodziców. Oczywiście wszystko i w ramach rozsądku, i z założeniem, że te zdjęcia mają po prostu dobrze wyjść. A najlepsze fotografie wychodzą wtedy, gdy przyszła mama jest na nich zrelaksowana, uśmiechnięta i szczęśliwa.

Warto zadbać również o odpowiednie przygotowanie. Ładny makijaż i ciekawe kreacje to jest to, co kobiety szczególnie cenią. Warto zapytać się fotografa, w jakich kolorach makijaż najlepiej wyjdzie na zdjęciu i zadbać o kilka różnych kreacji. Dobrze by było, by podkreślały piękny brzuszek. Świetnie wyglądają też gadżety związane z dzieckiem – czyli na przykład zdjęcie USG, małe buciki, smoczek czy zabawka. Po latach będą doskonałą pamiątką dla rodziców i dziecka.

Sesja ciążowa to bardzo często spotkanie partnerów, starszych dzieci oraz na przykład dziadków. Dzięki temu buduje się niesamowitą więź pomiędzy członkami rodziny a jeszcze nienarodzonym maleństwem. To również doskonały pomysł na spędzenie razem czasu, zabawę i rozmowy. Starsze dzieci w ten sposób mogą oswajać się z myślą, że za chwilę na świat przyjdzie ktoś jeszcze.