Bombka styropianowa w 4 krokach proste DIY
Kule styropianowe z powodzeniem zastępują bombki choinkowe. Bombki ze styropianu są nie tylko lekkie i oryginalne, ale także nie tłuką się co oznacza, że mogą nam posłużyć przez długie lata.

Kiedy zbliżają się święta wiele osób zastanawia się, gdzie kupić kule styropianowe oraz jak zrobić bombkę ze styropianu. Nie ma w tym nic trudnego bowiem rozwiązanie jest niezwykle proste!

Aby zrobić bombkę ze styropianu potrzebujesz:

 • Paczkę cekinów (lub woreczek okrągłych korali)
 • Małe koraliki, aby dekoracja nie zsuwała się ze szpilki.
 • Długie szpilki z małą główką (1 opakowanie)
 • Specjalna zawieszka do bombek (opcjonalnie)
 • Ozdobna tasiemka do zrobienia kokardy
 • Styropianowa kula wybranej wielkości (różniej wielkości kule ze styropianu kupisz tutaj: loveart.pl/kule-bombki-styropianowe)

Bombka styropianowa krok po kroku:

 1. Do styropianowej kuli należy przyczepić specjalną zawieszkę do bombek. Jeśli jej nie masz, możesz użyć specjalnego haczyka lub zagiętej szpilki (pamiętaj, aby była odpowiednio długa, w przeciwnym razie bombka będzie się z niej zsuwać).
   
 2. Teraz przystępujemy do pracy. Nałóż na szpilkę najpierw mały koralik, tak aby ozdoby nie zsuwały się ze szpilki. Następnie nałóż wybrany przez siebie cekin po czym wbij całość w styropianową kulę.
   
 3. Aby styropianowa kula była estetyczna najlepiej wbijać szpilki po okręgu, tak aby jeden okrąg był pod drugim i tak aż do samego dołu. Oczywiście jest to tylko jedna z metod, nic nie stoi na przeszkodzie, aby bombka styropianowa prezentowała inne wzory geometryczne.
   
 4. Kiedy bombka styropianowa będzie w całości pokryta cekinami, pora na przyczepienie kokardy do styropianowej kuli za pomocą drutu. Z tasiemki tworzymy kokardę. Powstałą kokardę owijamy drutem w miejscu jej wiązania. Następnie skręcamy drut ze sobą tak aby kokarda była stabilna, a drut był sztywny. Całość wbijamy głęboko w styropianową kulę na szczycie bombki.

Bombka ze styropianu wymaga odrobiny cierpliwości i kilka chwil wolnego czasu bowiem jest to zajęcie czasochłonne. Nie da się zrobić bombki na choinkę w 5 czy 10 minut, więc pośpiech jest tutaj niewskazany. Mimo wszystko prace ręczne są doskonałym sposobem na chwilę relaksu.