Nowoczesne meble do restauracji równie ważne co jedzenie


Gdy niemalże na każdym rogu w mieście można znaleźć restaurację, samo serwowanie doskonałego jedzenia to zbyt mało, by przyciągnąć klientów. Goście odwiedzają te lokale, które zachwycają wyglądem i niepowtarzalnym klimatem. Z tego powodu restauratorzy coraz chętniej sięgają po designerskie meble, dzięki którym wnętrze nabiera nowoczesnego charakteru.

 

Odważnie, nowocześnie, lekko

W restauracjach najważniejsze są stoły i krzesła – bez tych mebli goście nie mają możliwości zjedzenia posiłku i spędzenia czasu w towarzystwie bliskich lub znajomych. W przypadku stołów bezpieczniej jest stawiać na sprawdzone formy i materiały, jednak wybierając krzesła do restauracji można pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Przykładowo, można zdecydować się na meble z tworzywa sztucznego od włoskich producentów: Scab Design, Pedrali, Nardi i Metalmobil.

W restauracjach urządzonych w stylu nowoczesnym powinno znajdować się niewiele ozdób, gdyż ich nadmiar przytłacza wnętrze. Ponadto wskazane jest wykorzystywanie mebli o lekkich konstrukcjach, które sprawiają, że przestrzeń wydaje się większa. Jeżeli chce się zaskoczyć gości, można dodatkowo zdecydować się na odważne, nonszalanckie formy krzeseł, znacząco odbiegające od standardowego schematu budowy mebli tego typu.

 

Nietypowe połączenia materiałów

Nowoczesne krzesła do restauracji to znacznie więcej niż oryginalne formy i lekka konstrukcja – często pojawiają się w nich połączenia materiałów, które z pozoru do siebie nie pasują. Projektanci mebli restauracyjnych łączą ze sobą tworzywo sztuczne i drewno, czy też naturalne drewno i chromowane nogi. Dzięki temu krzesła prezentują się ciekawie, przyciągają wzrok gości i tworzą niepowtarzalny klimat restauracji.

Oryginalne połączenia materiałów służących do produkcji krzeseł restauracyjnych powodują, że meble mają nowoczesny styl, jednocześnie będąc bardzo wytrzymałymi. Tworzywa sztuczne, drewno czy aluminium są odporne na zarysowania, obicia, zabrudzenia i kontakt z wodą. Potwierdzeniem solidności krzeseł są certyfikaty, które otrzymują wyłącznie meble spełniające szereg wymagań stawianych elementom wyposażenia restauracji.

Co ważne, krzesła restauracyjne w nowoczesnym stylu mogą być użytkowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz lokali. Materiały, z których wykonuje się meble tego typu, są odporne na promieniowanie UV, deszcz, śnieg i wiatr. Ponadto na ich trwałość nie wpływają wahania temperatur, dzięki czemu krzesła można użytkować nawet w ogródkach restauracyjnych całorocznych.