Kilka nietypowych zastosowań szczoteczki do zębów

Szczoteczka do zębów służy przede wszystkim do oczyszczania uzębienia. Korzystamy z niej przynajmniej dwa razy dziennie, a w sklepie - najtańsze modele kosztują jedynie kilka złotych. Kto pomyślałby, że szczoteczka do zębów może mieć jakieś inne nietypowe zastosowania! Okazuje się jednak, że potrzeba jest matką wynalazku - i dla tego prostego przyrządu znajdzie się więc tyle nowych funkcji, które może on pełnić!

 

 

Szczoteczka pomoże wykonać peeling ust

Masz problem z suchymi skórkami wokół ust? Pomadki nie wyglądają na tobie tak dobrze jak na koleżankach? Jest na to prosty sposób. Wystarczy, że nałożysz na wargi dużą ilość ochronnej pomadki, a następnie delikatnie pomasujesz je szczoteczką. Usta od razu staną się pełniejsze i gładsze.

 

Tapirowanie włosów

Jeśli chcesz nadać swoim włosom trochę objętości, a akurat nie masz pod ręką grzebienia - do delikatnego natapirowania możesz użyć szczoteczki do zębów. Wystarczy, że uniesiesz wybrane pasmo do góry i włosiem szczoteczki będziesz przesuwać ku cebulkom.

 

Wygładzenie włosów

Zostając w temacie włosów - szczoteczka do zębów może przydać jako przyrząd wygładzający. Masz problem z odstającymi baby hair? Chcesz uzyskać idealnie gładką taflę? Wystarczy, że spryskasz szczoteczkę lakierem do włosów i pociągniesz nią po włosachnod nasady. W podobny sposób, wygładzić możesz swoje brwi. Szczoteczkę do tego typu zabiegu znajdziesz w sklepie  denthelp.pl

 

Farbowanie

Szczoteczka do zębów to bardzo przydatny przy farbowaniu przyrząd! Można używać jej zamiast profesjonalnego pędzla. Szczoteczka doskonale nada się także do zrobienia pasemek - wystarczy nałożyć na nią odrobinę farby, a potem przejechać nią po wybranych miejscach na włosach.

 

Kolorowy manicure

Szczoteczka do zębów może przydać się do zrobienia oryginalnego manicure. Jeżeli chcesz uzyskać niebanalny, kolorowy efekt na swoich dłoniach - wystarczy, że końcówki włosków delikatnie pomalujesz lakierem, a następnie odciśniesz na paznokciach. Zabieg ten powtarzaj różnymi kolorami tak długo, aż efekt będzie cię satysfakcjonował.

 

Pielęgnacja paznokci

Choć ciężko na to wpaść, szczoteczka do zębów doskonale nadaje się do:

  • czyszczenia paznokci, zamiast klasycznej szczoteczki,
  • wygładzania skórek wokół paznokci, w połączeniu z nawilżającym olejkiem.

 

To już wszystkie nietypowe urodowe zastosowania szczoteczki do zębów, z jakimi się spotkaliśmy. A może wy jakieś znacie?