Jak wygląda kuchnia w stylu skandynawskim?


Każdy pragnie, aby jego kuchnia prezentowała się wspaniale. W końcu powinna być centralnym miejscem każdego domu. Dlatego też pragniemy, aby styl naszej kuchni wzbudzał zachwyt, był ponadczasowy, a przy okazji sprawiał, że czujemy się w nim dobrze. Styl skandynawski jest coraz częściej wybierany do projektowania wyjątkowych kuchni.

 ABC kuchni skandynawskiej

Każdy, kto marzy o kuchni w stylu skandynawskim, musi pamiętać o tym, że powinna charakteryzować się ona przede wszystkim jasnymi barwami, z przewagą bieli, szarości, beżu lub błękitu. Poza tym dominującym budulcem powinno być głównie drewno. W końcu styl skandynawski jest ściśle utożsamiany z naturą, czy ekologią. Kolejną cechą, którą należy uwzględnić przy projektowaniu kuchni w tym stylu, jest postawienie na minimalizm. Ilość dodatków powinien być wywarzony. Tym bardziej w kuchni, wyjątkiem zazwyczaj bywa salon, gdzie styl skandynawski przewiduje większą ilość dekoracji.


Dlaczego biel jest tak ważna dla stylu skandynawskiego?

Ze względu na mniejszą ilość światła, szczególnie zimą, w Skandynawii poszukiwano nowych sposobów na przemycenie go w jak największej ilości. Dlatego tak ważna stała się biel, która sprawia, że w pomieszczeniu jest znacznie jaśniej. Inną zaletą tej barwy jest też to, że staje się ono optymalnie większe i przestrzonniejsze. Toteż nic dziwnego, że styl skandynawski upodobali sobie, choćby właściciele małych kuchni.


Funkcjonalność na pierwszym miejscu

Mimo iż styl skandynawski daje szansę wykazać się dodatkom, to nie da się ukryć, że stawia przede wszystkim na funkcjonalność. Przestronne wnętrza, pojemne szafki, czy duże blaty sprawiają, że możliwe staje się ich praktyczne wykorzystanie. Wcześniej wspomniane szafki mają być rozwiązaniem, dzięki któremu możliwe będzie ukrycie nadmiaru sprzętów kuchennych, czy innych akcesoriów. Dlatego kuchnia powinna zawierać bardzo dużo zakrytych półek i szuflad, które ukryją nawet kuchenny chaos.


Postaw na drewniane wyposażenie

Drewniane meble i ozdoby to całkowita podstawa w kuchni skandynawskiej. Nie tylko są one bardzo estetyczne, niezwykle trwałe, ale też od wielu lat bardzo modne oraz pro ekologiczne. Oczywiście trzeba zwrócić uwagę na to, aby drewno było w jasnym kolorze. Dzięki temu kuchnia stanie się znacznie bardziej przytulna i oczywiście jaśniejsza. Warto wykorzystać ten motyw również na kuchennych blatach. Szczególnie popularne są modele ukazujące wszystkie atuty słoi. Motyw słoi można przemycić również do dodatków, takich jak deski do krojenia, czy podkładki pod talerze.


Gdzie zamówić meble do kuchni w stylu skandynawskim?

Każdy, kto chce kupić najwyższej klasy meble w stylu skandynawskim, powinien zdecydować się na wybór firmy  meble-sfd.com/. W ten sposób zyska pewność, że będą one trwałe oraz wykonane znaprawdę najwyższej jakości tego budulca. Poza tym, kiedy już kupisz meble do kuchni w stylu skandynawskim, będziesz mógł w tym samym sklepie zakupić również meble do innych pomieszczeń, aby efekt całościowy był jeszcze bardziej spójny i zachwycający.