Biegam jesienią! Jakie buty do biegania kupić?

 

Pachnące jesienne powietrze, nastrojowe ścieżki i parki zachęcają do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Po jakie buty sięgnąć, aby bieganie było komfortowe i nie zakończyło się kontuzją? Skorzystajcie z kilku naszych porad, a wtedy wybór obuwia stanie się prosty.

 

Po pierwsze: odpowiedni rozmiar

Choć brzmi to jak banał, dobór odpowiedniego rozmiaru obuwia do biegania to jeden z kluczy do sukcesu. Warto pamiętać, że długość wkładki powinna różnić się od długości naszej stopy średnio o 0,5 – 1 cm. Wtedy będziemy mieć pewność, że buty są nie za duże i nie za małe, czyli w sam raz.

 

Po drugie: rodzaj obuwia a rodzaj stopy

Każdy z nas ma nieco inne stopy. Wielu użytkowników zmaga się z nadmierną supinacją lub pronacją, które wynikają ze złego wzorca ruchowego. Dla zapewniania sobie optymalnego komfortu, warto dopasować rodzaj  kupowanego obuwia do specyfiki swoich stóp. Fachową pomoc w tym zakresie można znaleźć, czytając o problemie supinacji i pronacji w internecie lub też konsultując się ze sprzedawcą w sklepie obuwniczym.

 

Po trzecie: rodzaj obuwia a podłoże

Nie od dziś wiemy, że inne buty sprawdzą się na bieżni, a inne w nierównym terenie. Rodzaj podłoża to jeden z najważniejszych czynników, jakie należy wziąć pod uwagę, kupując buty do biegania.

 

Przegląd modeli godnych polecenia

Ci, którzy poszukują butów do biegania, powinni zwrócić uwagę na buty Nike Airmax Sequent 2 w modnej intensywnej kolorystyce. Znany producent słynie z wysokiej jakości obuwia i jego wyjątkowej wytrzymałości. Ten model dba o odpowiednią wentylację nogi, a także o właściwą amortyzację pięty. Buty nadają się do całorocznego użytkowania, nie tylko w sezonie jesiennym.

To jednak nie jedyne buty męskie, które sprawdzą się do biegania po leśnych duktach i ścieżkach. Fajną propozycją dla osób aktywnych fizycznie są buty Airmax 2016 w tęczowej, niebiesko-zielonej kolorystyce. Obuwie, dzięki stabilizacji stopy  jednoczesnym zachowaniu giętkości ograniczają ryzyko kontuzji. Odpowiednio dobrana tkanina zapobiega przegrzewaniu się stóp podczas ruchu, dzięki czemu dobrze spełnia codzienne potrzeby miłośników biegania.