Czy mieszkańcy Przasnysza dalej kupują AC?Czy kierowcy z Przasnysza wciąż kupują autocasco? Oczywiście, że tak! Sprawdź, z jakich powodów to robią i jakie zabezpieczenie otrzymują dzięki AC. Dowiedz się również, jak wybrać autocasco, żeby cieszyć się odpowiednią ochroną ubezpieczeniową.

 


Autocasco – dlaczego warto

AC nie jest obowiązkowe, dlatego o ile istnieją kary za brak OC, o tyle za brak autocasco nic Ci nie grozi. Mimo to wielu kierowców z Przasnysza – i nie tylko – uznaje, że warto zapłacić za dodatkową ochronę i wykupić tę polisę. Powód jest prosty: żadne inne ubezpieczenie nie daje tak dużego zabezpieczenia.

AC jako jedyna polisa komunikacyjna pozwala ubiegać się o odszkodowanie w razie szkód spowodowanych przez ubezpieczonego. W odróżnieniu od OC autocasco działa także w przypadku zdarzeń losowych, takich jak zniszczenie z powodu gradu, burzy, huraganu czy kradzież auta. Niektóre polisy AC obejmują również usługi z zakresu assistance, które gwarantują pomoc techniczną, medyczną i informacyjną w razie awarii, kolizji, stłuczki czy wypadku na trasie.

Krótko mówiąc, autocasco pozwala nie zaprzątać sobie głowy tym, że auto zostanie z jakiegokolwiek powodu zniszczone czy utracone, ponieważ w ramach tej polisy jest ubezpieczone od większości tego typu ryzyk. Dlatego AC koniecznie powinni wykupywać właściciele wartościowych i młodych aut.

 

Jak wybrać dobre AC

Niezależnie od tego, czy mieszkasz w Przasnyszu, czy gdziekolwiek indziej, przy wyborze autocasco zwracaj uwagę najpierw na warunki, a dopiero później na cenę. Zakres polisy powinien odpowiadać Twoim wymaganiom, potrzebom i możliwościom finansowym, tak aby obejmował wszelkie prawdopodobne w Twoim przypadku ryzyka. Koniecznie sprawdź listę wykluczeń, czyli sytuacji, w których ubezpieczyciel zastrzega sobie prawo do niewypłacenia odszkodowania. Oczywiście im ich mniej, tym lepiej.

Dobierając polisę, zwróć uwagę na to, czy ustalona przez towarzystwo wartość pojazdu odpowiada jego rzeczywistej wycenie. To ważne z punktu widzenia wysokości składki i kwoty ewentualnego odszkodowania. Niezwykle istotny jest sposób rozliczenia szkody, jaki proponuje ubezpieczyciel. Dobrze, jeśli w grę wchodzi wariant bezgotówkowy, który obciąża wszelkimi rozliczeniami towarzystwo ubezpieczeniowe. Jest on znacznie bardziej komfortowy niż wariant gotówkowy, w przypadku którego sam rozliczasz się z warsztatem w ramach otrzymanego odszkodowania.

Przy wyborze AC nie omieszkaj sprawdzić, czy naprawę wykonuje się przy użyciu oryginalnych części, czy dopuszcza się tańsze i gorsze jakościowo zamienniki. Istotnym elementem autocasco jest ponadto suma ubezpieczenia, która może być stała lub zmienna. Wypłatę większego odszkodowania zapewnia stała suma ubezpieczenia. Jeśli chodzi o cenę autocasco, da się ją lekko obniżyć, kupując pakiet OC i AC na kalkulator-oc-ac.auto.pl.