Czy już czas na nową pracę?

 


Twoja praca sprawia że jesteś wiecznie zmęczony, zestresowany i rozdrażniony? Twoje wysiłki nie przekładają się na otrzymywane wynagrodzenie? To znak, że czas pomyśleć o zmianie pracy.

 


Bardzo często wybrana praca nie jest szczytem naszych marzeń. To czy się w niej spełniamy, nie zawsze jest zależne od nas samych. Bardzo często nawet wymarzona praca zamienia się w koszmar przez nawarstwiające się drobne problemy.Jakie symptomy powinny skłonić nas do myślenia o nowej pracy?

 

Znudzenie i rutyna.

Jeżeli jesteś znudzony wykonywanymi obowiązkami, a znudzenie przekłada się na Twoją kreatywność i jakość pracy, koniecznie pomyśl o jej zmianie. Skutkiem rutyny i znudzenia mogą być źle wykonywane obowiązki, co w rezultacie doprowadzi do nieprzyjemności ze strony pracodawcy, a nawet do wypowiedzenia umowy. Dlatego właśnie, rutyna jest jednym z ważniejszych powodów, dla których nowe oferty pracy powinny nas zainteresować.

 

Brak możliwości rozwoju

Aby czerpać radość z wykonywanej pracy trzeba się w niej realizować, także poprzez poszerzanie horyzontów własnej wiedzy. Pomocne są kursy i szkolenia. Ważna jest również ścieżka kariery. Każdy lubi bowiem osiągać sukcesy i zostać docenianym poprzez awanse. Jeżeli nie ma wyznaczonych szczebli kariery, pracownik nie ma motywacji do samorozwoju, a to przy wykonywaniu nawet najciekawszego zawodu prowadzi do wypalenia zawodowego.

Jeżeli obecny pracodawca nie oferuje Ci ciekawych form rozwoju, a ty czujesz że osiągnąłeś już wszystko co możesz w danym przedsiębiorstwie, to kolejny powód do szukania nowej pracy.

 

 

Motywacja w zespole

Współpracownicy to jeden z najważniejszych czynników w przedsiębiorstwie. Kapitał ludzki jest podwaliną każdej firmy, a im jest lepiej dobrany i zarządzany tym lepiej funkcjonuje całe przedsiębiorstwo. Jeżeli atmosfera wśród pracowników jest przyjemna, łatwiej budować nowe przedsięwzięcia, jak również pobudzać kreatywne myślenie zespołu. Bez względu na wykonywany zawód, dobra atmosfera w pracy jest drugim z najczęściej wymienianych czynników wpływających na poziom satysfakcji z wykonywanej pracy.

Ogromnym problemem w firmach, jest brak konstruktywnej komunikacji pomiędzy pracownikami, niezdrowa rywalizacja czy coraz częściej występujący (zwłaszcza w korporacjach ) „wyścig szczurów”. Problemy te pojawiają się nie tylko na poziomie pracowniczym. Styl zarządzania polegający na wprowadzaniu podziałów w zespole, czy wprowadzający chaos w działaniach również ma kluczowe znaczenie przy budowaniu relacji w szeregach kadrowych.

Jeśli więc doświadczasz trudności w porozumieniu się ze współpracownikami lub pracodawcą, czas na wertowanie ofert pracy w serwisach ofert pracy.

 

 

Zbyt małe wynagrodzenie

Jak wynika z danych zgromadzonych przez serwis Nuzle.pl, osoby zmieniające lub szukające zatrudnienia zwracają największą uwagę na wysokość wynagrodzenia podaną w ofercie pracy. Nie ukrywajmy, ze podstawowym celem naszej pracy jest otrzymanie za nią wynagrodzenia. Jest to rzecz naturalna i oczywista. Jeśli więc wynagrodzenie otrzymywane jest w naszym odczuciu zbyt niskie, a wszelkie formy prośby o podwyżkę zostają bez odzewu, należy rozważyć zmianę pracodawcy. Rozwiązanie to powinno również być brane pod uwagę w sytuacjach braku jakichkolwiek finansowych form dodatkowego wynagradzania za szczególne osiągnięcia.