Sportowy casual

Mówienie o modzie sportowej czy też stylu kibiców jeszcze do niedawna mogłoby uchodzić za pewnego rodzaju nadużycie. Warto zauważyć, że obecnie nawet grupy podejrzewane o pewnego rodzaju subkultury porzucają rozciągnięte dresy i poliestrowe bluzy na rzecz ciuchów na poziomie, które pozwalają i wyróżnić się z tłumu i przede wszystkim zachować wizerunek prawdziwych twardzieli. Nowy trend – casual przybył do nas z zachodu i doskonale przyjmuje się dzięki pewnej i uniwersalności, i wyjątkowości.

 

Jaki jest casual?

W wolnym tłumaczeniu oznacza: zwyczajny, niewyróżniający się czy też nieformalny. To najważniejszy styl ulicy od kilku lat. Przede wszystkim jest wygodny i uniwersalny, łączy w sobie elementy sportowe takie jak trampki, koszulki ze strojem codziennym. Nieco prościej można by było casual określić jako przeciwieństwo urzędowego, sztywnego dress codu. Czyli na ulicach miast nosimy się luźno i wygodnie. Jeśli patrzymy na casual pod kątem sportowym, to najczęściej spotkamy się z białymi sportowymi butami nawiązującymi do stylu lat siedemdziesiątych, jednolite jeansowe spodnie swetry i kurtki – tak zwane szwedki. Poza tym zawsze w modzie są bluzy, dodatkowo z ciekawymi napisami czy też grafikami. Popularność tego stylu i jego powrót w dużej mierze związany jest z kultowymi filmami.

 

Popkultura w służbie modzie

Zarówno casualowe korzenie, jak i popularność filmowych bohaterów oraz trendy muzyczne sprawiają, że moda ulicy łączy w sobie nieprzeciętny styl, doskonałą jakość i elementy, które mają przede wszystkim wyróżniać z tłumu. Stąd też dominacja marek, które gwarantują klientom przede wszystkim oryginalność. Stąd też inwestycje w konkretne marki i ich sztandarowe ciuchy. Zarówno wielbiciele różnych sportów, jak i ludzie ceniący miejski luz w dość dużym stopniu przywiązują się do metek, które w pewien sposób świadczą i jakość ubrania, i o guście właściciela. Dlatego właśnie bluza czy Kurtka Pit Bull staje się nieodłącznym elementem, który pojawia się na polskich ulicach i staje się niemalże kultowy. Dlaczego? Ponieważ od początku do końca jest przygotowywany dla wymagającego klienta, który przede wszystkim cenić będzie nieszablonowy projekt, doskonałej jakości materiały i sportowy, wyjątkowy styl. To świetne ciuchy i na stadion, i na imprezę, i na wyjście ze znajomymi, a prawdziwi szczęściarze mogą nosić się luźno i wygodnie nawet w pracy.