Prezenty na różne okazje, czyli jak nie przyjść z pustymi rękami


Jako Polacy lubimy świętować i celebrować spotkania w najróżniejszym gronie i z najróżniejszych okazji. W tradycji jest odwiedzanie kogoś choćby z małym upominkiem, szczególnie jeśli sprzyja temu wyjątkowa okoliczność. Niniejszym wpisem podpowiadamy, co przygotować na poszczególne odwiedziny, nawet gdy zostało niewiele czasu.

 

 

Prezent dla przyjaciółki lub dla przyjaciela

Tu akurat nie powinno być problemu, wszak znacie się doskonale. Rozumiecie swoje codzienne potrzeby, podzielacie pasje, rozmawiacie na tysiące różnych tematów. Kumplowi czy przyjaciółce o wiele łatwiej wpaść na niecodzienny prezent; co więcej, w zasadzie nie ma tu ograniczeń, „co wypada, a co nie”. Na urodziny, imieniny lub po prostu bez okazji można kupić płytę CD lub plakat ulubionego zespołu, dobre piwo, kubek z oryginalnym nadrukiem czy plakat motywacyjny. Nie będzie problemu, jeżeli będzie wymyślisz prawdziwie zakręcony upominek – rodzaj dowcipu, który rozumiecie wyłącznie w swoim gronie.

 

Dla ukochanej

Oczywiście, prezenty to tylko dodatki w budowaniu trwałej relacji, jednak sprawić komuś udaną niespodziankę to ogromna przyjemność dla obu stron. W zależności od stażu związku i stopnia znajomości możecie sobie pozwolić na praktycznie każdy upominek.

Pamiętaj, że wybranki serca nie interesuje tak bardzo kwota prezentu; o wiele bardziej liczą się pomysłowość i intencja. Nie kupuj ciągle tego samego – raz wybierz plakat, innym razem bluzkę. Na jedną okazję książkę, na inną buty do biegania. I zawsze rób to od serca!

 

Prezent dla mamy

Relacja z matką często jest niezwykle silna, więc prezent dla niej musi być wręcz wyjątkowy. Z drugiej strony mamy doceniają każdy przejaw starań i zainteresowania. Właśnie dlatego tak ważne są dla nich laurki przynoszone z przedszkola czy kwiatki zerwane podczas wakacji w plenerze. Któż zna mamę lepiej niż jej własne dziecko? Z drugiej strony, widząc upływający czas, nie sprawiaj, żeby poczuła się „stara”. Pozwól sobie na dowcip, emocje, zaskoczenie. Kreatywne prezenty od tak bliskiej osoby jak dziecko są czymś więcej niż kolejnym materialnym przedmiotem.

 

Prezent na nowe mieszkanie – parapetówkę

Jedną z sytuacji, w których przychodzenie z pustymi rękoma mogłoby zostać źle odebrane, są pierwsze odwiedziny w nowym mieszkaniu rodziny lub znajomych. Tu paleta możliwości również jest bardzo szeroka – plakaty do salonu, rośliny, alkohole, akcesoria do gotowania czy drobne elementy wystroju są jak najbardziej na miejscu. Nie bój się postawić na coś zaskakującego, ale nigdy nie zapominaj o intencjonalnym, praktycznym lub symbolicznym charakterze upominku.