Jak wybrać wypożyczalnię samochodów?


W ostatnich latach rynek wynajmu samochodów w naszym kraju rozwinął się bardzo dynamicznie. Wypożyczalnie samochodów znajdziemy już nie tylko w największych polskich miastach, ale także w mniejszych ośrodkach. Wiele firm podstawi nam samochód pod wskazany adres. Jak wybrać najlepszą wypożyczalnię samochodów? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

 

 

Bogata flota wypożyczalni

Jednym z najbardziej istotnych czynników, które powinniśmy uwzględnić, wybierając wypożyczalnię aut, jest liczebność i stan techniczny oferowanej floty. Im więcej samochodów w różnych klasach oferuje wypożyczalnia, tym większym profesjonalizmem się odznacza. Dobrym przykładem jest oferta wypożyczalni Comfortcar Sopot. Największe wypożyczalnie oferują zazwyczaj od kilkudziesięciu do kilkuset nowoczesnych, kompleksowo wyposażonych aut osobowych, dostawczych i ciężarowych, co znacznie ułatwia wybór auta dla swoich potrzeb.

 

Dodatkowe warunki wynajmu

Istotne są także warunki wynajmu. Zwróćmy uwagę na to, czy wypożyczalnia narzuca dobowy limit kilometrów, czy auta możemy używać bez żadnych ograniczeń. Warto dowiedzieć się również, czy dodatkowe wyposażenie, takie jak nawigacja czy fotelik samochodowy zawarte są w cenie wynajmu, czy musimy za nie dodatkowo zapłacić. Za zwrot auta po umówionym terminie, często musimy wykonać dopłatę. Warto sprawdzić, czy dana wypożyczalnia oferuje stawki godzinowe w kwestii dopłat, czy nawet przy godzinnym spóźnieniu będziemy musieli zapłacić za kolejną, pełną dobę.

 

Nie bez znaczenia jest również czas wynajmu. Jeśli potrzebujemy auta na kilka dni, najkorzystniejszą opcją będzie wynajem krótkoterminowy. Jeśli szukamy auta na dłużej - np. do firmy, warto sprawdzić, czy dana wypożyczalnia oferuje możliwość wynajmu długoterminowego.

 

Sporo o wypożyczalni aut powie nam także sama procedura wynajmu. Większość osób wybiera te firmy, które umożliwiają rezerwację pojazdu przez stronę internetową. Wówczas, formalności przy odbiorze auta sprowadzają się do ewentualnego przedstawienia dokumentów wymaganych przez wypożyczalnię.

 

Poszczególne firmy wynajmujące auta oferują nam odbiór samochodu w swoim oddziale, np. w centrum miasta czy w strategicznych punktach, np. na lotnisku. Inne podstawiają samochody pod wybrany adres, np. do biura lub do hotelu.

 

Wynajem dla wszystkich czy dla wybranych?

Niektóre wypożyczalnie umożliwiają wynajem auta pod warunkiem spełnienia określonych warunków. Zazwyczaj kierować wynajętym autem może wyłącznie osoba, która podpisała umowę wynajmu. Czasem niezbędnym warunkiem jest posiadanie prawa jazdy przez określony czas, np. przez minimum 1 rok, lub kilka lat bezwypadkowej jady.

 

Jak widać, oferty poszczególnych wypożyczalni, choć mocno konkurencyjne, w wielu aspektach mogą się od siebie różnić. Warto wiedzieć, o czym pamiętać, by wynająć auto na najkorzystniejszych warunkach.