Przegląd trendów wnętrzarskich w 2018 roku. Jakie łazienki będą modne w tym sezonie?

  •  


Wraz z początkiem nowego roku projektanci wnętrz i producenci akcesoriów łazienkowych zaprezentują nam swoje nowe kolekcje. My, chcąc ich trochę ubiec, pokażemy, jakie trendy będą rządzić łazienkami w 2018 roku.

 

 

 

Większe skupienie na detalach

Współczesne trendy w zakresie wzornictwa w łazienkach ewoluują w sposób bardzo szybki. Z każdym rokiem zaskakują nas coraz bardziej wyrafinowanym wyglądem. Wśród nowości pojawia się materiał kompozytowy, który daje ciągłość chromatyczną, jeśli chodzi o powierzchnię przy brodzikach prysznicowych, pod umywalkami czy grzejnikami. Dążąc do zrewolucjonizowania klasycznych dekoracji łazienkowych, marki takie jak Flaminia i Gobo, proponują kolekcjach dekoracji łazienkowych o współczesnych kształtach i wyrafinowanych detalach. Także producenci sprzętu sanitarnego dbają o to, aby ich poszczególne linie produktów tworzyły spójną, dobrze współgrającą z resztą, całość.

Skupienie na szczegółach widać również u producentów mebli łazienkowych, między innymi tutaj.

 

Złote i miedziane akcenty

Wśród najpopularniejszych trendów pokazywanych przez projektantów, widocznych w internecie, ale też modnych magazynach wnętrzarskich, pojawia się akcent różowego złota i miedzi. Może występować w detalach takich jak wieszak na ręczniki czy jako konstrukcja lampy.

 

Wolnostojące wanny

Choć w większości modnych łazienek nie może zabraknąć prysznica, ci, którzy mają dużą łazienkę mogą pozwolić sobie również na wannę. Ta w 2018 roku powinna być koniecznie wolnostojąca. Zdecydowanie warto powiesić nad nią kilka doniczek z zieloną roślinnością.

 

Duże płytki ceramiczne bez widocznych łączeń

Najnowsze trendy czynią wyraziste, duże fugi elementami niemodnymi. Teraz najbardziej pożądane są płytki łączone na styk, bez pozostawiania wolnej przestrzeni pomiędzy nimi. Mniejsza fuga wiąże się też z łatwiejszym sprzątaniem łazienki, więc nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.

 

Wyraziste elementy z betonu

Beton architektoniczny będzie święcić wnętrzarskie triumfy w całym 2018 roku. Jego imitacja będzie pojawiać się na płytkach ceramicznych, zasłonach i roletach. W łazience najlepiej zastosować go jako wyrazisty detal, zestawiony z ciepłym naturalnym drewnem.

 

Udane połączenie bieli i niebieskiego

W 2018 roku w sterylnie białych dotychczas łazienkach nieśmiało pojawia się odcień niebieskiego. Wprowadza on do wnętrza świeżość. Odcień granatu czy ciemnego turkusu można zastosować na przykład na ręcznikach lub dozownikach na mydło.