Wakacje dla seniorów

  •  
Każdy potrzebuje wyjechać na wakacje od czasu do czasu. Często bywa tak, że dopiero osoby starsze mają więcej czasu na liczne wycieczki, choć na drodze stoją inne przeciwności takie jak gorszy stan zdrowia, mniej sił fizycznych czy mniej środków finansowych. Na szczęście na świecie i w Europie jest wiele miejsc, gdzie można niedrogo i przyjemnie wypocząć, dodatkowo w świetnych warunkach atmosferycznych, pozytywnie wpływających na stan zdrowia. Głównymi czynnikami, które biorą pod uwagę osoby starsze planujące zagraniczne wakacje, są wygoda oraz standard hotelu, jakość wyżywienia, bliskość plaży oraz długość przelotu czy dojazdu do hotelu.

 

Planując wakacje dla seniora warto wziąć pod uwagę wypoczynek na Riwierze Olimpijskiej, w kontynentalnej części Grecji. To atrakcyjne widokowo miejsce, z jednej strony otoczone masywnymi górami porośniętymi bujną roślinnością, z drugiej z dostępem do szerokich, czystych plaż i krystalicznego morza. Kurorty tętnią życiem do późna, choć dla miłośników spokojnego wypoczynku znajdą się także małe miejscowości z licznymi kafejkami, piekarniami, gdzie w ciszy i spokoju można obserwować życie mieszkańców. W sklepikach można kupić lokalne wyroby, domowe wina i doskonałe, miejscowe owoce w atrakcyjnej cenie. Plaże są dobrze zagospodarowane, z płytkimi zejściami, a sporo odcinków chronione jest przez ratowników. W regionie można znaleźć także źródła wód termalnych, z których można bezpłatnie korzystać. Riwiera Olimpijska to jeden z najbardziej atrakcyjnych cenowo regionów Grecji!

 

Dobrą propozycją na wakacje dla seniora jest także Bułgaria. Wizytówką tego kraju są przepiękne, ciągnące się w nieskończoność plaże. Można na nich wypoczywać całe dnie, jednocześnie korzystając z pobliskich barów i restauracji, gdzie w niskich cenach można wypić lokalne piwo, wino czy zjeść obiad. Dobrej jakości hotele można zarezerwować w atrakcyjnych cenach – często wypoczynek w Bułgarii jest tańszy niż nad polskim morzem. Umiarkowany klimat sprzyja wypoczynkowi, szczególnie dla osób które nie lubią wysokich upałów. Przelot z Polski do Burgas czy do Warny trwa maksymalnie 2 godziny, więc zadowolone będą także osoby nie lubiące długich lotów.

 

Na wakacje dla seniorów polecamy też Albanię! Piękny, bałkański kraj z długą historią, mogący poszczycić się pięknymi plażami, rozbudowaną bazą hotelową i masą innych atrakcji dla wszystkich odwiedzających. To także jeden z bardziej atrakcyjnych pod względem ceny kierunków, a dostać się tam można autokarem lub samolotem.

 

Polecamy wakacje dla seniorów! Teraz, gdy wybór ofert jest bardzo różnorodny, a ceny kuszą, warto wypocząć na niezapomnianych zagranicznych wakacjach bez obaw.