Jak przygotować dziecko na pierwszy wyjazd na narty?


Zimowe szaleństwo nie musi być przeznaczone jedynie dla dorosłych. Dziś coraz więcej rodziców wyjeżdża na ferie zimowe i bierze ze sobą dzieci. W końcu aktywny wypoczynek jest wspaniałym sposobem na wspólne spędzenie czasu. Jednak przed wyjazdem na stok konieczne jest wyposażenie dziecka w niezbędny sprzęt oraz ubrania.

 

 

Zacznij od ochrony głowy

Przede wszystkim musisz znaleźć doskonały balans między tym, aby dziecku nie było zimno, ale też, aby się nie przegrzało. W przeciwnym razie jeszcze podczas wspólnych ferii będziesz musiał walczyć z przeziębieniem lub chorobą swojego dziecka. Czego oczywiście każdy wolałby uniknąć. Obowiązkowa zatem będzie tutaj czapka lub ewentualnie kominiarka. Kiedy dziecko zamierza zjeżdżać na nartach, ważnym wyposażeniem będzie również kask.

 

Ogrzej zmarznięte palce

Odmrożenie dłoni, a szczególnie palców jest bardzo niebezpieczne, dlatego obowiązkowym elementem jest wybranie rękawiczek dla dziecka (i dla siebie). Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, aby chroniły one przed zimnem. Najlepszym rozwiązaniem będą specjalne rękawiczki narciarskie.

 

Ubranie najlepsze na stok

Tak naprawdę możliwości jest wiele, jednak nie warto eksperymentować, aby nie narazić dziecko na choroby. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupienie wysokiej jakości odzieży przeznaczonej do jazdy na nartach, która będzie przepuszczać powietrze w trakcie aktywnego wypoczynku, ale też jednocześnie będzie miała właściwości izolacyjne.

 

Garderoba, w którą warto ubrać dziecko na stok:

  • kombinezon — ze wskazaniem na kombinezon dwuczęściowy dla małych dzieci. Będzie on składał się wtedy z kurtki oraz ze specjalnych spodni, które nie będą ograniczały ruchów, ale też będą ogrzewać dziecko.
  • odzież pod kombinezon — nie każdy rodzic wie, że dziecko pod kombinezonem powinno mieć specjalną odzież termoaktywną, na którą składa się bluzka oraz spodnie. W razie bardzo niskiej temperatury można zdecydować się na założenie dziecku dodatkowej ciepłej bluzy pod gardło.
  • skarpety — ochrona stóp jest tak samo ważna, jak dłoni, dlatego najlepszym rozwiązaniem dla Twojego dziecka będzie przygotowanie mu do założenia dwóch par skarpet. Warto pamiętać, aby również one posiadały właściwości termoaktywne.
  • buty — przede wszystkim muszą być one wygodne, wcześniej wychodzone oraz szczelne. Najpopularniejsze są tutaj oczywiście śniegowce.

Przygotuj dziecko i jeźdź na wymarzone ferie zimowe!

Kiedy ty i Twoje dziecko macie już niezbędne wyposażenie, musisz zająć się znalezieniem odpowiedniej oferty na ferie zimowe. Jeśli nie masz czasu na organizację urlopu, skorzystaj z pomocy firmy naferie.pl. W ten sposób zyskasz gwarancję, że Twoje wakacje będą bezpieczne i zapięte na ostatni guzik.