Regały magazynowe na wymiar zalety i zastosowanie

Bogata oferta producentów regałów magazynowych sprawia, że na rynku znajdziemy szeroki asortyment produktów dedykowanych różnorodnym zastosowaniom. Niestety, często zdarza się, że nawet pomimo dużego wyboru, ciężko jest nam znaleźć regał, który w optymalnym stopniu sprosta naszym indywidualnym wymaganiom. Doskonałe wyjście z tej sytuacji stanowią regały projektowane na wymiar i tworzone pod indywidualne zamówienie klienta. Poznaj zalety i zastosowanie regałów na miarę.

 

Regały na zamówienie

Niestandardowe wymiary magazynu, mało ustawne pomieszczenia, specyficzny typ składowanego ładunku – liczba powodów, dla których standardowe, dostępne w ofercie wielu producentów regały magazynowe nie zdają egzaminu, jest długa. Mając na uwadze indywidualne preferencje oraz liczne ograniczenia, coraz więcej firm zleca projektowanie i wykonawstwo regałów lub całych systemów regałowych na indywidualne zamówienie. Rozwiązanie takie ma sporo zalet, bowiem pozwala nie tylko składować ładunki o niestandardowych gabarytach, ale również sprzyja optymalizacji powierzchni magazynowej, co jest jednym z najważniejszych wyzwań, przed którymi staje dzisiejsza logistyka.

 

Gdzie szukać regałów na wymiar?

Tworząc regały magazynowe na zamówienie, firmy zmuszone są pogodzić dwa najistotniejsze aspekty. Pierwszym z nich jest zapewnienie parametrów, jakich oczekuje ich klient, w zakresie udźwigu, wymiarów, czy rozwiązań konstrukcyjnych. Drugi, to zgodność zaprojektowanego regału z normami i  przepisami, które warunkują dopuszczenie go do użytku i sprzedaży. Między innymi dlatego, tworzenie regałów na wymiar jest wymagającym i złożonym procesem, który warto zlecić sprawdzonym firmom, dysponującym wieloletnim doświadczeniem i zaawansowanym parkiem maszynowym. Dobrym przykładem jest oferta firmy Regalit, dostępna pod adresem regalit.pl.

Regały na wymiar stanowią efektywne i popularne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie musimy liczyć się z ograniczoną ilością miejsca. Niektóre magazyny są wąskie, inne mają niestandardowy układ, dlatego typowe regały zwyczajnie tam nie pasują. Mając na uwadze konieczność zapewnienia odpowiednio szerokich korytarzy roboczych, przestrzeni dla wózków widłowych oraz przepisy BHP, regały na wymiar stanowią optymalne rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w najbardziej niestandardowych magazynach.