Niezbędnik plażowicza, czyli co warto zabrać ze sobą na plażę?

Lato dla większości z nas kojarzy się z aktywnym wypoczynkiem nad morzem. Plaże co roku przyciągają bowiem całe rzesze turystów i miejscowych spragnionych słońca oraz dobrej zabawy nad morzem. Aby jednak pobyt na plaży był dla nas zarówno komfortowy, jak i bezpieczny, powinnyśmy koniecznie przygotować listę rzeczy do zabrania ze sobą. Na plaży często spędzimy bowiem cały dzień, warto więc wyposażyć się we wszystko, co niezbędne, by czerpać maksimum przyjemności z odpoczynku nad morzem.

 

Kremy do opalania dopasowane do typu skóry

W naszej torbie na plażę, oprócz stroju kąpielowego, nie powinno oczywiście zabraknąć dobrej jakości kremów do opalania z odpowiednio wysokim filtrem UV. Powinny być one dopasowane do typu naszej karnacji oraz wieku. Szczególnie dla dzieci warto zaopatrzyć się w dobrej jakości kremy posiadające najwyższe filtry. Ochronią one bowiem skórę najmłodszych przed oparzeniami słonecznymi oraz pozwolą im na bezpieczną i radosną zabawę na plaży. Pamiętajmy także, aby regularnie smarować się kremami, zwłaszcza, jeśli często wchodzimy do wody.

 

 

Ręczniki, leżaki i zabawki dla dzieci

Wybierając się na plażę nie możemy zapomnieć także o zabraniu ze sobą ręczników. Powinnyśmy zaopatrzyć się w klika sztuk ręczników plażowych (po jednym na osobę), które rozłożymy na piasku. Warto mieć ze sobą także zapasowe ręczniki, które pozwolą nam osuszyć się po wyjściu z wody. Zamiast nich możemy zabrać ze sobą także leżaki lub składane krzesełka, na których będziemy mogli usiąść, położyć się, poopalać się lub wygodnie poczytać książkę.

Jeśli planujemy zostać na plaży przez cały dzień i zabieramy ze sobą także dzieci, pamiętajmy również o zabawkach, które umilą najmłodszym pobyt na plaży. Warto zabrać ze sobą piłki, wiaderka i foremki do piasku, które dzieci wykorzystają do kreatywnej zabawy na plaży. Dorosłym z kolei pobyt na plaży z pewnością umili dobra książka, czasopisma oraz odtwarzacz mp3, które pozwolą zrelaksować się i wyciszyć po kąpieli w ciepłej morskiej wodzie.

 

 

Parasole plażowe

Bardzo praktycznym dodatkiem, który koniecznie powinien znaleźć się na naszej liście akcesoriów plażowych, są także praktyczne parasole plażowe. Dzięki ich obecności zyskamy bowiem cień nad głową oraz ochronę przed wiatrem, który niekiedy nad morzem może być dość intensywny. Ich obecność docenią zwłaszcza dzieci, które znajdą pod czaszą parasola cień i ochłodę.

Parasole na plażę, aby dobre spełniły swoją rolę, muszą posiadać specjalne ostre zakończenie kijka, które umożliwi ich wbicie w ziemię. Prawidłowo umieszczony parasol będzie bowiem stabilny oraz da nam osłonę przed intensywnymi promieniami słonecznymi. Parasole plażowe w TwojPasaz.pl to akcesoria przygotowane specjalnie do użytkowania nad morzem. Online kupimy je także w atrakcyjnej cenie. Warto więc zabrać je ze sobą na plażę, by właściwie chronić siebie i swoich bliskich przed słońcem i wiatrem.