Logopedia przez grę i zabawę

  •  

Logopedia czyli najogólniej ujmując nauka o kształtowaniu prawidłowej mowy, usuwaniu wad wymowy oraz nauka mowy w przypadku jej braku lub utraty.  A jak uczyć maluszki, które jeszcze nie potrafią czytać lub korzystać z nowych i innowacyjnych urządzeń, programów i oprogramowania? Najlepiej przez wciągającą zabawę a do tego celu świetnie służą gry…

 

 

Taką logopedyczną grę pn. LODY wymyśliła i opracowała pochodząca z Darłowa Anna Lubner – Piskorska. Na jej liczniku znajdziemy ponadto materiały do tworzenia zabaw logopedycznych, książki, spotkamy autorskie ilustracje a poza wspomnianą gra LODY jeszcze ponad czterdzieści innych. Wszystkie powstały z pasji do wykonywanego zawodu.

Gra LODY dedykowana jest terapii głosek s, z, dz, sz, ż, cz, dż, ale dzięki proponowanym wariantom można ją adoptować do kolekcji dowolnych dzięków mowy (wiek 3+, 2-4 graczy). Gra jest łatwą profesjonalną pomocą w dbaniu o rozwój mowy dzieci dla rodziców, logopedów, terapeutów oraz nauczycieli.

Gra jest gotowym projektem. Opracowana, wyrysowana, przetestowana, sprawdzona, dopieszczona. Projektem gotowym do wydania i wprowadzenia w życie. Jak to uczynić? Dowiesz się na stronie, która kompleksowo opasuje grę i jej autorkę. Jedną z form pomocy może być szerzenie informacji o fajnych projektach.

Zatem nie czekaj, powiel info o fajnej, przydatnej grze dla dzieci, którą wymyśliła dziewczyna z Darłowa.

https://polakpotrafi.pl/projekt/gra-logopedyczna