Słodka pasja

Jest wiele uroczystości, których nie wyobrażamy sobie bez tortu. Ten słodki i wyjątkowo atrakcyjny deser jest elementem obowiązkowym urodzin, przyjęć czy też wesela, a ilość stylizacji sprawia, że niektóre torty wyglądają jak małe dzieła sztuki. W ten sposób można ubarwić każdą wyjątkową okazję i sprawić, że goście – szczególnie ci najmłodsi poczują się fantastycznie. Poza wyglądem niezwykle ważne są oczywiście walory smakowe, ale niektóre ciasta są tak piękne, że czasem aż szkoda burzyć tak precyzyjnie stworzoną całość.

 

Moda na torty

Od kilku lat w modzie są torty tworzone indywidualnie. Bardzo często jest to również ciekawy prezent, który nawiązuje do wieku, pasji czy też ulubionych aktywności. I tak hitem stają się torty w kształcie budowy, boiska czy też liczb. Tortowe ozdoby pozwalają sprytnie wyczarować z ciasta i kremu dokładnie to, co chcemy, a każda propozycja może być oryginalna i oczywiście pyszna. Najważniejszym dla oka elementem jest przecież dekoracja i niezależnie od tego, czy decydujemy się na samodzielne robienie tortu czy też na zamówienie w specjalistycznych firmach czy cukierniach ,to liczy się pomysł i czasem bardzo drobiazgowa zabawa.

Zachwycający efekt

Modne dekoracje do tortów pozwalają nawet z bardzo prostego ciasta zrobić słodkie dzieło sztuki. Bardzo często w propozycjach dla dzieci wykorzystujemy nadruki z ulubionymi bohaterami bajkowymi czy też zabawkami. Poza tym doskonałe ozdoby na tort to pyszne smakołyki takie jak żelki, pralinki, maleńkie drażetki, które sprawiają, że ciasto jest nie tylko pyszne, ale przede wszystkim kolorowe. W szeregu gotowych propozycji znajdziemy barwniki spożywcze, które pozwolą stworzyć barwne kształty kremem lub lukrem, piękne figurki czy też różnego rodzaju słodkie drobiazgi. Mając podstawowe narzędzia cukiernicze i trochę wprawy, szybko będziemy mogli nadawać doskonałe kształty oraz tworzyć kolorowe i modne gradienty. Torty dla dorosłych utrzymane są często w konwencji żartu. Pojawiają się na przykład dekoracje z masy cukrowej w postaci narzędzi pracy lub też atrybutów, które określają pasję. A hitem ostatniego czasu są ciasta z butelką po markowym alkoholu oczywiście w ulubionym smaku.