Czy warto posiadać swoją stronę internetową?

Zastanawiasz się, czy warto mieć własną firmową stronę internetową? Czy jest sens w nią inwestować, skoro twoja firma istnieje już od kilku lat i całkiem dobrze sobie radzi?


Żyjemy w dobie internetu, co oznacza, że każdy kto chce rozwiązać jakiś problem, albo szuka konkretnego produktu czy usługi, najpierw wpisuje pożądaną frazę w wyszukiwarce, a nie udaje się do odpowiedniej firmy czy instytucji. Nikt nie chce tracić czasu – zawsze oczekujemy natychmiastowej odpowiedzi na pytanie. Dlatego internet jest pierwszym i często jedynym źródłem informacji dla potencjalnych klientów. Przedsiębiorstwa, które istnieją w Internecie mają te przewagę, że użytkownik może na nie trafić i je zapamiętać, co może przełożyć się na większą sprzedaż.

Strona internetowa a wizerunek firmy

Strona internetowa ma ogromny wpływ na wizerunek naszej firmy oraz możliwości w zakresie zaistnienia w świadomości klientów. Istniejąc w wirtualnym świecie pokazujemy, że idziemy z duchem czasu, nasza marka jest ważna, a także zyskujemy płaszczyznę do darmowej reklamy oraz przekazania naszej filozofii. Strona internetowa jest naszą wizytówką i to od niej zależy, czy zrobimy dobre pierwsze wrażenie i czy klienci będą zainteresowani naszymi usługami. Jeżeli obecnie firma prosperuje dobrze i świetnie radzi sobie bez strony internetowej, nie oznacza to, że zawsze tak będzie. Musimy myśleć perspektywicznie, a konkurencja nie śpi. Jeżeli poczujemy się zbyt pewnie na rynku i przestaniemy się rozwijać, nasi rywale mogą to wykorzystać.

Zwiększ sprzedaż i stań się rozpoznawalny   

Założenie profesjonalnej strony internetowej zwykle przekłada się na większą sprzedaż produktów lub usług. Jeśli do tej pory działaliśmy lokalnie to dzięki internetowi, w krótkim czasie, możemy stać się rozpoznawalną marką, z usług której będą chcieli korzystać klienci z całego kraju, a nawet świata. Jak to się dzieje? Użytkownicy po wpisaniu w wyszukiwarce odpowiedniej frazy znajdą naszą stronę, na której możemy wyeksponować wszystkie produkty, ich ceny oraz opisy, które ułatwią wybór potencjalnemu klientowi. Staniemy się marką otwartą na potrzeby klienta; pamiętajmy, że im szybciej użytkownik jest w stanie rozwiązać dręczący go problem, tym lepiej; dlatego ułatwiajmy klientom dotarcie do nas i pokażmy, że jesteśmy najlepszym wyborem.

Strony internetowe – Warszawa

W Warszawie znajduje się najwięcej firm, które specjalizują się w profesjonalnym projektowaniu stron internetowych. Można zlecać im wykonanie stron zdalnie, albo przyjść do biura i przedstawić swoje oczekiwania. Zespół specjalizujący się w kreowaniu profesjonalnych witryn www, po przeanalizowaniu specyfiki naszej działalności i rynku na którym funkcjonujemy, doradzi nam jak wyróżnić się na tle konkurencji oraz jakie treści powinniśmy na niej zamieszczać. Zaproponuje również odpowiedni design strony, który będzie wzbudzał zaufanie, przykuwał uwagę i zachęcał do skorzystania z naszej oferty.