Dobry sposób na dodatkowe pieniądze

Większość kobiet lubi kosmetyki i na półkach stawia szereg pudełek, tubek, flakoników z różnego rodzaju specyfikami, których zadaniem jest poprawianie urody i odpowiednie dbanie o ciało. Ten trend oczywiście nie ominął również panów i serie dedykowane mężczyznom coraz bardziej się rozbudowują, a tym samym w łazience pojawiają się dedykowane różnym problemom czy też częściom ciała preparaty. Skoro już tak bardzo dbamy o piękny wygląd i doskonale nawilżoną skórę i interesują nas nowinki kosmetyczne, to dlaczego nie zrobić z pasji pomysłu na ciekawą pracę lub dodatkowe zajęcie.

 Zarabiaj na kosmetykach

Popularność wysyłkowych kosmetyków jest zauważalna od lat, a charakterystyczne katalogi pojawiają się wszędzie tam, gdzie mogą się znaleźć potencjalni klienci. Na ten sposób zarabiania pieniędzy wymaga jednak od konsultantek, bo zazwyczaj po ten rodzaj działalności sięgają kobiety, pewnego zaangażowania, wiedzy oraz umiejętności sprzedażowych. Często jednak ten rodzaj pracy jest traktowany jako jeden z elementów rozwoju poza karierą zawodowa. Pomaga zdobyć dodatkowe środki, jest świetną okazją do poznania nowych ludzi oraz nowości kosmetycznych i szansą na wykazanie się. Poza tym konsultantka AVON może korzystać z licznych zniżek i promocji.

Sposób na awans

Choć dla wielu pań praca przy zamawianiu kosmetyków jest zajęciem dorywczym, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby z rozpoznawalną i prestiżową marką związać swoją karierę. Praktyka pokazuje bowiem, że zaangażowanie i umiejętność rozmawiania z ludźmi oraz prezentowania produktów w znaczący sposób wpływa na ilość klientów a tym samym wartość zamówień. W praktyce okazuje się bowiem, że ścieżka awansu dla zaangażowanych konsultantek jest dość przejrzysta i szybko można stać się liderka, która zarządza innymi sprzedającymi, a tym samym czerpie korzyści również z ich zleceń. Poza ciekawymi kosmetykami oraz różnego rodzaju nowinkami pracownice Avon mają również możliwość brania udziału w specjalistycznych szkoleniach. To właśnie tam można zdobyć ciekawe umiejętności dotyczące na przykład sposobu rozmawiania z klientem czy też podtrzymywania relacji. Największym plusem pracy jako konsultanta jest brak ograniczeń. Elastyczne godziny pracy, faktyczny brak przełożonego, wsparcie ze strony firmy oraz realny zarobek uzależniony od zaangażowania to zalety, jakie pracownicy wymieniają niemalże jednym tchem. I choć wymaga zdolności interpersonalnych oraz wiedzy na temat rynku kosmetycznego, to może dać bardzo dużo satysfakcji oraz całkiem przyzwoitą pensję.