Taśmy z nadrukiem - co warto o nich wiedzieć?

W dzisiejszych czasach taśmy z nadrukiem stanowią nie tylko swoistego rodzaju reklamę mobilną, lecz także w znacznym stopniu podnoszą bezpieczeństwo nadawanej przesyłki. Przy wyborze taśmy warto jednak sprawdzić jaki rodzaj kleju posiada oraz czy faktycznie jest wytrzymała. Takich informacji powinien udzielić każdy producent.

Taśma z nadrukiem – dlaczego warto?

Stosowanie taśmy zawierającej nadruk można powiedzieć, jest niezawodnym sposobem na zabezpieczenie przesyłki do transportu. Można jej użyć zarówno do obklejenia dużego kartonu, jak i małej paczki. Na pewno taka taśma będzie stanowiła też doskonałą plombę, która ochroni przesyłkę przed otwarciem jej podczas dostarczania do klienta. Takie rozwiązanie może stosować każda firma i nie ma znaczenia, o jakiej wartości towar wysyła.

Główne zalety taśmy z nadrukiem:

  • duża wytrzymałość,
  • doskonała forma mobilnej reklamy,
  • bezpieczeństwo podczas transportu,
  • możliwość umieszczenia dowolnego nadruku,
  • możliwość wyboru szerokości taśmy.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze taśmy?

Taśmy pakowe z nadrukiem posiadają wiele określeń, bo niejednokrotnie nazywane są też taśmami firmowymi czy taśmami z logo. Nie nazwa jest jednak ważna, lecz sam rodzaj taśmy. Przy zakupie należy zwrócić szczególną uwagę na:

  • rodzaj kleju, jaki został zastosowany w taśmie. Na szczególną uwagę zasługują taśmy pokryte naturalnym klejem kauczukowym lub syntetycznym, który jest bardzo trwały i gwarantuje przyczepność do wielu powierzchni,
  • kolor tła, na jakim powstaną napisy. Najpopularniejszym kolorem jest biel, jednak każdy może dopasować barwę do swoich potrzeb. Zamawiając taśmę z nadrukiem na https://tasmaklejaca.pl/produkt/tasmy-z-nadrukiem/, można wybrać nawet cztery kolory tła, co na pewno zwróci uwagę i będzie stanowiło dodatkową promocję firmy,
  • rodzaj foliowego nośnika, o którym niestety większość osób zapomina. W przypadku taśm samoprzylepnych z nadrukiem stosowana jest polipropylenowa folia, choć na życzenie klienta nośnikiem może być też papier bądź taśma PVC. Warto jednak wziąć pod uwagę, do jakich celów taśma będzie używana.

Jakie są rozmiary taśmy z nadrukiem?

To jaką szerokość będzie miała taśma z nadrukiem, zależy już od osoby zamawiającej. Zazwyczaj firmy zamawiają taśmy w standardowych rozmiarach, gdzie szerokość wynosi 48 mm, bo są nieco tańsze od tych robionych pod zamówienie. Firmy zajmujące się wykonywaniem nadruków nie stawiają jednak przeszkód i są w stanie zrealizować niemalże każdy projekt. Należy jednak pamiętać, iż nie ma możliwości zamówienia kilku rolek taśmy. Wykonanie takiego zamówienia nie byłoby opłacalne dla firmy produkującej. To ile wynosi minimalne zamówienie, można dowiedzieć się już bezpośrednio w siedzibie wybranej firmy.

Czy opłaca się kupować taśmę z nadrukiem?

Jeśli chodzi o względy finansowe to jak najbardziej tak, bo rolka taśmy przy większym zamówieniu będzie kosztowała kilkanaście groszy, a za takie pieniądze nie uda się kupić zwykłej taśmy przezroczystej w markecie. Poza tym, dzięki takiej taśmie zwiększamy potencjał reklamowy naszej firmy.