Najlepsze rozwiązania do funkcjonalnych wnętrz

Niezależnie od tego, czy urządzasz salon, sypialnię czy pokój nastolatka, bardzo często zastanawiasz się, w jaki sposób umeblować przestrzeń, by mogła spełniać ona kilka ważnych funkcji. Przede wszystkim wiele zależy od wielkości mieszkania oraz naszych potrzeb. Spośród mebli wypoczynkowych, które wróciły do łask, jest niewątpliwie wersalka rozkładana. To doskonała alternatywna dla sypialnianego łóżka czy też tapczanu, a dzięki multifunkcjonalności sprawdzi się niemalże w każdym wnętrzu.

By odpoczywać wygodnie!

Nowoczesna wersalka rozkładana dzięki wygodnym systemom rozkładania jest meblem bardzo praktycznym. Z drugiej strony świetnie wpisuje się w modernistyczne wzornictwo, a proste kształty, szerokie oparcia doskonale podkreślą każdy styl. Przede wszystkim ten rodzaj mebla wypoczynkowego warto postawić w pomieszczeniach, w których potrzebujemy wygodnego i dużego miejsca na co dzień. W nocy lub tez okazjonalnie kanapa może stać się również dużym i komfortowym łóżkiem, na którym odpoczniemy. Dodatkowo pod spodem znajdziemy niezwykle funkcjonalny schowek na pościel, w którym można przechować również na przykład rzeczy, w których nie ubieramy w danym sezonie. Poza tym to bardzo duża oszczędność przestrzeni, której często w polskich mieszkaniach brakuje.

Kolory i faktury

Współczesne wersalki wpisują się w bardzo wiele różnych stylizacji – zarówno tych tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Ciekawe wzornictwo oraz najlepszej klasy materiały sprawią, że ten rodzaj kanapy każdym wnętrzu będzie się prezentować po prostu doskonale. Zapewnia zdrowy sen oraz relaks w trakcie dnia – z książką, przed telewizorem lub też na spotkaniu ze znajomymi. Najbardziej ten rodzaj wersalki lubią nastolatki, ponieważ doskonale wpisuje się w ich potrzeby i pomaga zachować we wnętrzu ład. Modne wykończenia oraz różne desenie sprawiają, że tym prostym meblem będziemy mogli na przykład podkreślić minimalistyczny, czerpiący ze wzorów skandynawskich styl. Innego charakteru na przykład nabierze przestrzeń urządzona w tradycyjnych trendach. Tu warto sięgnąć po ciekawe połączenia kolorystyczne i na przykład wykończenie stylowym drewnem. Trzeba również zwrócić uwagę, że wersalki są niezwykle wytrzymałym meblem, a ich system rozkładania sprawdza się nawet przy intensywnej eksploatacji. Łatwy system otwierania sprawia, że z tego rodzaju kanapą poradzi sobie i dziecko, i osoba starsza, a ciekawe dodatki w postaci na przykład poduszek mogą dodać całości bardzo wyjątkowego charakteru. Wytrzymałe obicia i ogromna różnorodność sprawią, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.