Jak wybrać najlepszą mokrą karmę dla kota?

Jesteś właścicielem kota? Bez wątpienia chcesz, aby otrzymywał wszystko to, co najlepsze. Na co dzień możesz zadbać o jego doskonałą kondycję zdrowotną dzięki odpowiedniemu żywieniu. Możesz m.in. kupić najlepszą, dopasowaną do gatunku i wieku kota oraz ewentualnych schorzeń, na które cierpi, karmę mokrą. Jak ją wybrać?

Wybredny jak.... kot?

Będąc właścicielem kota na pewno wiesz, że jest to zwierzę niezwykle wymagające, dumne, a niekiedy nawet bardzo wybredne, zwłaszcza jeśli chodzi o wybór pożywienia. Koty hodowane w domach w szczególności „wybrzydzają” i potrafią po powąchaniu karmy w ogóle jej nie spróbować, wymuszając na właścicielu kupno innej. Karma bytowa, czyli jedzona na co dzień przez koty, powinna być dobrej jakości, mieć wszystkie niezbędne składniki prozdrowotne, ale i musi smakować pupilowi.

Dobra gatunkowo mokra karma dla kotów ma szereg dobroczynnych składników odżywczych i wyprodukowana została z wykorzystaniem dobrego mięsa - świeżego, będącego źródłem cennego białka. Jaka jest najlepsza mokra karma dla kotów i czy będąc mieszkańcem Darłowa bez trudu można się w nią zaopatrzyć?

Cechy wysokogatunkowej mokrej karmy dla kotów

 Koty zwykle spożywają na co dzień karmy bytowe suche i mokre. Niektóre nie przepadają za suchym pożywieniem i wymagają, aby na każdy posiłek dostawać danie „mokre”. Trzeba podkreślić, że karma mokra ma w swoim składzie wodę, a odpowiednie nawodnienie kota ma duże znaczenie. W szczególności takie karmy są polecane, jeśli jesteś właścicielem kota mającego problemy z układem moczowym - z nerkami czy pęcherzem.

Dobrze dobrana karma dla kota to podstawa. Mokra karma jest dostępna najczęściej w wygodnej formie puszki lub saszetki, a różnorodność smaków mokrych karm sprawi, że bez problemu wybierzesz taką, która przypadnie do gustu kotkowi.

Jednak na pierwszym miejscu zawsze będzie skład karmy. Mokra karma powinna zawierać przede wszystkim mięso - im będzie go procentowo więcej w składzie produktu, tym lepiej dla Twojego kota. To doskonały jakościowo pokarm, który nie tylko będzie smakować czworonogowi, ale będzie dostarczał do organizmu ważne składniki odżywcze.

Poza mięsem, w puszce czy saszetce z kocim jedzeniem w wersji „na mokro” znaleźć powinniśmy:

  • jajka - jako dodatkowe źródło białka, zawierające witaminę A, D, wielonienasycone kwasy tłuszczowe czy żelazo,
  • warzywa - źródło witamin i mikroelementów, błonnika, który ułatwia trawienie,
  • taurynę - to aminokwas zawarty w mięsie, który jest dla Twojego kota niezbędny dla zachowania dobrego zdrowia, bowiem przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania serca i układu trawiennego, pełni ważną funkcję w budowaniu odporności kota,
  • witaminy, minerały i mikroelementy - poszczególne składniki wpływają na stan sierści, skóry i samopoczucie kota,
  • tran - źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych, witaminy A i D.

Najsmaczniejsza mokra karma dla kotów nie powinna w swoim składzie mieć zbóż, konserwantów, cukrów i sztucznych barwników czy aromatów. Prosty skład karmy gwarantuje, że będzie dobra dla naszego kota.

Gdzie zaopatrzyć się w dobrą karmę?

Zakup karmy dla kota jest dla Ciebie problemem? Nie możesz w Darłowie znaleźć sklepu, w którym będzie pożądana przez Ciebie i Twojego kota mokra karma? Nie załamuj rąk, możesz bez problemu zamówić ją przez internet. Najlepsza mokra karma dla kotów będzie dla ciebie wsparciem w dbałości o zdrowie Twojego pupila. Będzie mógł cieszyć się dobrą kondycją przez długie lata. Mokrą karmę możesz kupić zarówno w puszkach, jak i w saszetkach czy na tackach o różnej pojemności opakowania. Najpierw kup mniejszą porcję, aby sprawdzić, czy przypadnie ona do gustu Twojego kota.