Jak wybrać najlepszy sprzęt sprzątający?

Wśród licznych rozwiązań do sprzątania dostępnych na rynku na uwagę zasługują automatyczne odkurzacze, które samodzielnie czyszczą podłogi. Nowoczesne roboty do sprzątania to urządzenia, bardzo skuteczne w działaniu. Zaprojektowano je z myślą o zapracowanych osobach oraz wszystkich tych, którzy nie lubią myć podłogi czy odkurzać. Odkurzacz automatyczny zaprojektowano dla wygody domowników. Robot posiada wiele funkcji oraz zintegrowanych systemów, które zapewniają szybkie i efektywne czyszczenie powierzchni płaskich.

Zastosowanie robota w domu

Odkurzacz samosprzątający to prawdziwa innowacja na rynku urządzeń przeznaczonych do gruntowanego mycia i czyszczenia. Innowacyjne urządzenia sprzątające można podzielić na kilka grup, które łączy jeden wspólny cel: gruntowne i wygodne mycie i czyszczenie wybranych powierzchni. Wśród nich znajdziemy automatyczne odkurzacze do sprzątania twardych podłóg, roboty mopujące, czyli przeznaczone do czyszczenia podłogi na mokro oraz wyspecjalizowane urządzenia do mycia okien, a także roboty do czyszczenia rynien czy sprzątania basenów.

Podstawowe parametry robota – funkcjonalność na najwyższym poziomie

Przed zakupem automatycznego odkurzacza warto zastanowić się nad tym, czy chcemy, aby nasz robot miał funkcje odkurzania i czyszczenia, czy potrzebujemy również opcji mopowania. Podczas wyboru robota do odkurzania powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na moc silnika, która ma decydujący wpływ na rezultaty odkurzania. Kolejnym istotnym parametrem jest pojemność akumulatora, od której zależy czas pracy urządzenia. Wśród najnowszych robotów znajdują się takie, które pracują bez przerwy przez 120 minut, a następnie wymagają doładowania w stacji dokującej. Zaawansowany system robota do odkurzania działa w oparciu o trzy główne funkcje: wyciągania kurzu, pyłu i brudu, zbierania i zasysania nieczystości.

Czujniki do wykrywania zabrudzeń oraz mebli

Warto pamiętać, że robot pracuje jak automat, powinien być zatem wyposażony w odpowiednie czujniki Dirt Detect™oraz inne sensory. Dzięki nim urządzenie natychmiast wykrywa nieoczyszczone powierzchnie, jak również powierzchnie silnie zabrudzone, do których mycia włącza się właściwa funkcja.

Kompaktowa budowa robota

Do najważniejszych elementów budowy odkurzacza należy solidna, kompaktowa budowa. Wszystkie modele robotów wykonano z wysokiej jakości tworzyw, które zapewnią wiele lat użytkowania urządzenia bez ryzyka uszkodzenia. Charakterystyczny kształt robota umożliwia efektywne sprzątanie podłóg z uwzględnieniem trudno dostępnych miejsc. Pozwala on odkurzać pomieszczenia o różnej powierzchni. Robot jeździ wzdłuż krawędzi oraz w narożnikach, a także wyłapuje i zbiera kurz, pył oraz włosy z miejsc, w których najczęściej zalegają. Duże znaczenie ma także regulowana głowica, która potrafi automatycznie dostosować się do rodzaju sprzątanej powierzchni, a w zależności od niej reguluje szybkość wibracji. Całe urządzenie stanowi zintegrowany system wzajemnie uzupełniających się funkcji, dzięki czemu robot maksymalnie ułatwia sprzątanie.