Rezerwacje noclegów nad polskim morzem

Artykuł sponsorowany
Rezerwacja noclegów nad morzem, sezon wakacyjny?

Tegoroczny okres wakacyjny nad morzem minął pod znakiem kryzysu, związek z tym miały problematyczne epidemie sinic, niekoniecznie stabilna pogoda i niezwykle atrakcyjne oferty na wyjazdy zagraniczne. Booking Solutions przeprowadziło w tym roku badania, które jednoznacznie pozwoliły stwierdzić, że nadmorskie obiekty odnotowały spory spadek rezerwacji, względem poprzednich lat.

 Niezaprzeczalnie jednak polskie morze cieszy się dużą popularnością wśród turystów, zwłaszcza tych, którzy podróżują z dziećmi, łatwiej wówczas przebiega aklimatyzacja. Dla małych dzieci to bardzo istotne, aby czuły się komfortowo podczas pobytu na wakacjach, bo dzięki temu rodzice również wypoczną.

 

Czym dziś kierują się turyści szukając noclegów w internecie?

Kluczowe dla dzisiejszych turystów są opinie na temat danego hotelu w internecie, dlatego tak ważne jest, aby zadbać o własną markę i rozpoznawalność w internecie.

 

Co więc najlepiej zrobić, aby Goście mogli Cię odnaleźć w internecie? Zbudować kompletną strategię marketingową od czego najlepiej zacząć? Od stworzenia strony internetowej, która wyróżni obiekt na tle konkurencji.

 

Właśnie dlatego stworzyliśmy usługę tworzenia stron internetowych dla branży hotelarskiej https://bookingsolutions.pl/uslugi/strona-internetowa-hotelu/, stworzone przez nas strony internetowe, dopasowane są do potrzeb hotelarzy, więc zawierają w sobie wszystko to, co hotelarzom i obiektom hotelowym jest potrzebne.

 

Kompletna strategia, to nie tylko strona internetowa

Strategia marketingowa powinna w sobie zawierać również inne składowe, aby nie tylko docierać do Gości przez stronę internetową, ale również z innych kanałów sprzedaży, takich jak portale rezerwacyjne, social media, czy wizytówka Google.

 

Właśnie z tego powodu powstała usługa https://bookingsolutions.pl/uslugi/marketing-360/ która skupia w sobie wszystkie niezbędne elementy, od optymalizacji wizytówki w Booking.com, przez social mediów, kampanie AdWords aż po wizytówkę Google Moja Firma dla hotelu.

 

Dlaczego to takie ważne?

Dzisiaj sama obecność w internecie to dużo za mało żeby się wyróżnić, zwłaszcza nad polskim morzem, gdzie konkurencja jest ogromna,  patrząc na Booking.com,  w województwie zachodniopomorskim dostępne jest 5969 obiektów, więc sam przyznasz, że nie jest łatwo zostać wyłowionym z gąszczu tak wielu alternatyw

 

Jak turyści szukają noclegów?

 

Jak wszyscy, którzy szukają czegokolwiek w internecie, wpisują interesujące ich frazy z nadzieją, że znajdą to czego szukają, zaglądają z reguły na pierwszą, maksymalnie drugą stronę wyników wyszukiwania, więc tylko od obiektu zależy, czy jego strona się tam znajdzie. Dobrze wykonana strona, typowo dla branży hotelarskiej pozwoli znaleźć się wysoko w wynikach wyszukiwania.

 

Na portalach rezerwacyjnych natomiast korzystają z filtrów i opcji zawężenia wyników wyszukiwania, więc jeśli wizytówka uzupełniona jest w sposób prawidłowy, to mamy kolejny kanał, mogący przynieść wyższe zyski.