Praktyczny przedpokój - o czym musisz pamiętać?

Urządzanie własnych czterech kątów to najprzyjemniejszy etap wprowadzania się do nowego domu. Na czym skupić się podczas urządzania przedpokoju? Jak sprawić, by ta zazwyczaj mała powierzchnia była zwyczajnie praktyczna? Zobacz o czym musisz pamiętać!

Szafa przesuwna gra pierwsze skrzypce

Szafa przesuwna to królowa każdego przedpokoju, jeśli chodzi o meble. Jest funkcjonalnym i ponadczasowym wyposażeniem. Pomoże Ci także utrzymać odpowiedni ład oraz porządek w danym pomieszczeniu.

Wybierając szafę dopasuj ją nie tylko wyglądem zewnętrznym, ale i przede wszystkim funkcjonalnością, na którą ma wpływ rozmieszczenie wewnętrznych wieszaków, schowków czy półek. Jeśli chcesz powiększyć pomieszczenie, świetnie sprawdzą się szafy przesuwne z lustrem, wbudowanym w drzwi. Zobacz najmodniejsze modele na https://www.meble-cezar.pl/pl/c/Szafy-przesuwne-trzydrzwiowe/110 i znajdź ten, który najbardziej odpowiada Twoim upodobaniom!

 

Przygotuj kącik do przebierania się

Koniecznie zwróć uwagę na strefę przebierania się. W przypadku przedpokoju warto postawić na specjalny "kącik" w którym zamieścisz np. ławę do przebierania butów czy specjalnie przeznaczony do tego fotel. Nad tego typu meblem śmiało zamontuj także wieszaki. Nie wszystkie ubrania, zwłaszcza okrycia wierzchnie używane codziennie, trzymasz bowiem w szafie. Wieszaków w przedpokoju nigdy za mało!

 

Pamiętaj o dobrym oświetleniu

Kolejny ważny element w każdym przedpokoju, bez względu na jego metraż, to właściwie dobrane oświetlenie. Urządzając przedpokój bardzo często montujemy tylko główne źródło światła - lampę na suficie. Warto jednak postawić na lepsze oświetlenie i sprawić, by wieczorne powroty do domu były przyjemniejsze. Postaw np. na doświetlenie zewnętrznych elementów szafy przesuwnej, dzięki czemu bez problemu utrzymasz w niej porządek i znajdziesz to, czego potrzebujesz. 

 

Możesz zamontować m.in.:

  • oświetlenie ledowe wewnątrz szafy,
  • dodatkowe, punktowe oświetlenie na ścianie, 
  • kilka głównych źródeł światła zamiast jednej lampy na suficie

Wypróbuj koniecznie i spraw, by przedpokój stał się komfortowym pomieszczeniem dla całej rodziny!