Wypożyczenie auta rodzinnego - kiedy i jak wynająć samochód na wakacje?

Wakacyjna wycieczka własnym samochodem to wciąż jedna z najczęściej wybieranych opcji przez Polaków. Jest to związane przede wszystkim z tym, że jadąc własnym autem nie czujemy się ograniczeni sztywnymi warunkami podróży. Możemy zrobić postój w dowolnym momencie, zatrzymać się w jakimś miejscu nawet na parę dni, a potem pojechać dalej. To szczególnie ważna rzecz dla rodzin z małymi dziećmi.

 Rodzinne auto z wypożyczalni – jak je wynająć?

Wybierając się na wakacje warto wziąć samochód z wypożyczalni aut. W ogólnym rozrachunku nie będzie to droższe rozwiązanie niż użytkowanie własnego auta. Chociażby ze względu na eksploatację samochodu, która w przypadku podróży zagranicznej będzie bardzo duża. Dodatkowo jadąc własnym autem trzeba je do tego odpowiednio przygotować, co generuje dodatkowe koszty. Mamy na myśli przede wszystkim dokładne sprawdzenie stanu technicznego pojazdu, wykonanie pewnych napraw czy skorzystanie z usług myjni samochodowej.

 

Dlaczego warto skorzystać z możliwości wypożyczenia samochodu na wakacje?

Dodatkowo warto zauważyć, że większość rodzin w Polsce, szczególnie żyjących w dużych miastach, korzysta z samochodów bardziej kompaktowych, które nie są wygodne w dłuższej podróży. Mając taki pojazd, musimy się często nieźle nagimnastykować, by spakować do niego wszystko, co będzie nam potrzebne na wakacjach, a w przypadku rodzin z dziećmi ilość tych przedmiotów jest ogromna.

 

Wypożyczenie samochodu – prostsze niż Ci się wydaje!

Jeśli do tej pory nie miałeś jeszcze okazji wypożyczać samochodu, to na pewno obawiasz się, że jest to czasochłonne zadanie. Nic bardziej mylnego! W dzisiejszych czasach na rynku funkcjonuje wiele firm oferujących wypożyczenie samochodów, które prześcigają się między sobą w oferowaniu rozwiązań wygodnych dla klienta. Niektóre z nich umożliwiają nawet wypożyczenie samochodu online, zaledwie w ciągu kilku minut. Samochód można wypożyczyć także poprzez kontakt telefoniczny z biurem obsługi klienta wybranej wypożyczalni pojazdów.

 

Na co warto zwrócić uwagę, aby wypożyczenie samochodu na wakacje kosztowało nas jak najmniej?

Przeglądając oferty różnych wypożyczalni samochodów warto zwrócić uwagę przede wszystkim na promocje, jakie dana firma udostępnia dla swoich klientów. Niektóre z nich dają szereg obniżek, które w sumie są w stanie obniżyć ogólny koszt wypożyczenia samochodu nawet o kilkadziesiąt procent. To na przykład darmowe podstawienie samochodu, brak kaucji, możliwość dopasowania samochodu do swoich możliwości finansowych (np. opcja ekonomiczna). Dodatkowo trzeba też zwrócić uwagę na cenę wypożyczenia samochodu oraz zapoznać się z warunkami ubezpieczenia, jakie otrzymamy. Dzięki temu koszt paliwa i opłata za wynajem będą naszymi jedynymi wydatkami.

Jeśli planujesz wypożyczyć samochód na zbliżających się wyjazd wakacyjny, to koniecznie sprawdź ofertę polecanej wypożyczalni samochodów - carfree.pl.