Luksusowe apartamenty na wynajem - dobry sposób na biznes

Inwestowanie na rynku nieruchomości od bardzo dawna uznawane jest za jeden z najbezpieczniejszych i najbardziej stabilnych sposobów na lokowanie kapitału. Wiele osób kupuje luksusowe apartamenty z myślą o rozkręceniu własnego biznesu. Wynajem apartamentów stał się bardzo popularny i tworzy realną konkurencję dla usług hotelowych.

 

Dochody

Wynajmowanie apartamentów to zajęcie bardzo zyskowne. Za jedną dobę pobierana jest opłata w wysokości kilkuset złotych, co w skali miesiąca, przy pełnym obłożeniu, dać może kilkadziesiąt tysięcy przychodu. Zysk uzależniony jest oczywiście od wielu czynników, jak lokalizacja apartamentu, dodatkowe udogodnienia i oczywiście zainteresowanie potencjalnych gości. Zadbać trzeba również o reklamę i dobry wizerunek. Skutecznie pomagają w tym strony takie jak https://www.blueapart.pl/, które skupiają właścicieli luksusowych apartamentów i oferują pomoc w organizacji wynajmu i wszystkich związanych z tym obowiązków.

 

Koszty

Choć zyskowność inwestycji w apartamenty jest wysoka, to wysokie bywają również jej koszty. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę koszt zakupu apartamentu. Najczęściej jest to kredyt hipoteczny, którego wysokość raty trzeba odliczyć od przychodu. W bardziej komfortowej sytuacji są właściciele, którzy nie są obciążeni tego typu zobowiązaniem.

 

Koszty związane są oczywiście także z utrzymaniem apartamentu. Tak jak w przypadku standardowego mieszkania, w grę wchodzi czynsz i opłaty za rachunki: wodę, prąd, ogrzewanie, internet, telewizję, itp. Pod uwagę trzeba wziąć również mniej oczywiste koszty, jak np. sprzątanie. Właśnie te najbardziej przyziemne kwestie zdają się być najbardziej kosztowne. Środki czystości, pranie pościeli, zapewnienie czystych i niezniszczonych ręczników, drobne naprawy i konserwacje - o to wszystko musi zadbać właściciel apartamentu. Na dobrą markę pracuje się bardzo długo, a jeden niezadowolony gość może ją szybko zniszczyć.

 

W jakie apartamenty warto zainwestować?

Kluczem do sukcesu w tym biznesie jest znalezienie apartamentu, który będzie zlokalizowany w miejscu popularnym i obleganym przez potencjalnych gości. Dobrą lokalizacją są miejscowości nadmorskie. Apartamenty Władysławowo, Jurata czy Jastarnia - wszędzie tam warto zainwestować. Zainteresowaniem cieszą się również apartamenty zlokalizowane w dużych miastach wojewódzkich, np. we Wrocławiu, w Warszawie lub Poznaniu, z których chętnie korzystają biznesmeni. Prawdziwą gratką są apartamenty położone za granicą, które przynosić mogą największe zyski, szczególnie w sezonie urlopowym.