Słuchawki gamingowe idealny prezent dla gracza. Dowiedz się, jak je wybrać

Okres świąteczny zbliża się wielkimi krokami, dlatego już teraz warto pomyśleć o bożonarodzeniowych prezentach. Jeśli w gronie Twoich bliskich znajduje się amator gier komputerowych, pomysł na podarunek jest właściwie oczywisty. Doskonałym rozwiązaniem będą słuchawki gamingowe. Sprawdź, jakimi cechami powinny się charakteryzować, aby spełniły oczekiwania wymagającego gracza.

Wcale nie musisz być znawcą sprzętu gamingowego, aby wybrać odpowiednie słuchawki dla gracza. Wystarczy, że skorzystasz z poniższych wskazówek – to cenne rady, dzięki którym zakup dobrej jakości sprzętu będzie łatwiejszy niż myślisz.

 

 

Jakość dźwięku ma znaczenie

Perfekcyjna grafika to tylko jeden z elementów, które pozwalają przenieść się do wirtualnego świata. Istotną rolę odgrywa doskonałej jakości dźwięk – nieskazitelnie czysty. Bardzo dobre brzmienie dochodzące do uszu to przede wszystkim zasługa odpowiednich słuchawek.

Standardem są słuchawki stereo, jednak często nie spełniają one oczekiwań wysmakowanych graczy. Znacznie lepszym rozwiązaniem są modele 5.1 czy nawet 7.1 – takie, które zapewniają dźwięk przestrzenny. Trzeba jednak zwrócić uwagę, czy modele 7.1 faktycznie mają określoną liczbę przetworników czy symulują dźwięk przestrzenny poprzez nałożenie określonych efektów.

Warto mieć świadomość, że dobrej jakości słuchawki stereo często bywają lepszym rozwiązaniem niż modele 5.1 imitujące tylko dźwięk przestrzenny. Wystarczy tylko zaopatrzyć się w profesjonalną kartę muzyczną.

 

Otwarte czy zamknięte?

Słuchawki dla gracza można podzielić m.in. ze względu na ich rodzaj. Dostępne są modele otwarte oraz zamknięte – oba mają swoje wady i zalety.

Na korzyści słuchawek otwartych przemawia przede wszystkim naturalny dźwięk oraz większy komfort dla ucha. Minusem jest natomiast brak izolacji od dźwięków otoczenia, co może niejako zakłócać grę.

Słuchawki zamknięte wyróżnia bardzo dobre tłumienie dźwięków za sprawą szczelnej konstrukcji. Dzięki temu żadne hałasy dobiegające z zewnątrz nie przeszkadzają w grze. Minusem jest natomiast szybsza potliwość oraz zmęczenie ucha.

Dostępne są także słuchawki półotwarte – łączą one w sobie dobre cechy modeli zamkniętych i otwartych.

 

Obecność zintegrowanego mikrofonu

Nie wszystkie gry wymagają bezpośredniego kontaktu z innymi użytkownikami, dlatego niektóre modele słuchawek pozbawione są mikrofonu. Warto jednak zwrócić uwagę na jego obecność – taki gadżet przydaje się w większości przypadków.

Słuchawki dla graczy Manta to zarówno modele ze zintegrowanym mikrofonem, jak również modele bez tego gadżetu. Dzięki temu wybierzesz rozwiązanie najbardziej dopasowane do potrzeb konkretnego gracza.

 

Długość i jakość przewodu

Chociaż na rynku dostępne są słuchawki bezprzewodowe, największą popularnością cieszą się modele z kablem. Warto zwrócić uwagę na jego długość – tak, by zapewniał swobodne korzystanie ze słuchawek niezależnie od odległości między sprzętem a fotelem.

Istotną rolę odgrywa jednak nie tylko długość, ale i jakość. Dobrym rozwiązaniem będą słuchawki z kablem z dodatkowym oplotem (zabezpieczy to przed uszkodzeniami) oraz pozłacanym stykiem.

 

Tanie czy drogie modele?

Słuchawki gamingowe dostępne są w szerokim zakresie cenowym, który sięga pułapu nawet 1700 zł. To jednak bardzo zaawansowane modele, które sprawdzą się wyłącznie wśród profesjonalnych graczy.

Na potrzeby amatorów oraz nieco bardziej zaawansowanych osób dobrym rozwiązaniem będą słuchawki kosztujące w granicach kilkuset złotych.

To najważniejsze parametry, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze modeli gamingowych. Zasugeruj się nimi podczas zakupu, a obdarowany prezentem gracz z pewnością będzie zadowolony.