Kawa do biura - wybierz najlepszą!

 Nikogo nie trzeba przekonywać o zbawczych skutkach picia kawy. Pobudza kreatywność. Zwiększa naszą zdolność do koncentracji. Pozwala pracować w trudnych warunkach. Wyobraźmy sobie taką sytuację. Poniedziałek, ósma rano. Wszyscy pracownicy patrzą przez kotarę zmęczenia. Jeśli nie wyglądają jakby jeszcze spali, to co najmniej jakby przed chwilą wstali. Największą energią wykazuje się tylko dioda mrugająca w kserokopiarce.

 

Po pierwsze - sprzęt

Stawiamy na ekspres automatyczny serwujący espresso i kawy mleczne? Czy może ekspres przelewowy jak z amerykańskich filmów? A może co by wilk był syty i owca cała bierzemy wszystko i naszych pracowników aż onieśmiela takie szerokie spektrum wyboru? Przy odrobinie wysiłku można zadowolić wszystkich!

Przy wyborze postawmy na jakość tego sprzętu – ostatecznie czy jest coś bardziej dołującego niż odcięcie od źródła inspiracji i pobudzenia jakim jest kawa?

 

Po drugie – odpowiednie ziarna

Kawa do biura – jej wybór może postawić nas przed poważnymi problemami. Jak wiemy są gusta i guściki. I podobno nie wolno o nich dyskutować.

Na szczęście istnieje parę kawowych chwytów, które odpowiednio zastosowane mogę łatwo rozwiązać te problemy.

Kawa po espresso do ekspresów automatycznych – bezpiecznie będzie wybrać mieszankę arabiki z robustą. Charakteryzuje się ona niską kwasowością, jest wytrawna w smaku i doskonale łączy się z mlekiem. Jest idealna dla fanów mlecznej kawy i włoskiego espresso. Wybierając stuprocentową arabikę postawmy na kawę z Brazylii, która również dobrze połączy się z mlekiem, a espresso z niej będzie słodkie i lekkie.

Kawa do ekspresu przelewowego musi być palona jaśniej niż ta pod espresso. Parzy się dłużej niż espresso, jest delikatniejsza w smaku ale ma więcej kofeiny niż gęste i intensywne espresso! Wybierając kawę do takiego ekspresu również postawmy na Brazylię. Nie odstraszy ona kwasowością, raczej pokaże swoje orzechowo czekoladowe nuty. Cały kubek takiej kawy pobudza na długie godziny, sprzyja projektom, pomysłom i wszelkim inicjatywom!

Jeśli Twój zespół lubi eksperymentować zamawiajcie co miesiąc nową kawę, testujcie mieszanki i poszukujcie idealnej mieszanki!

 

Podstawa sukcesu

Kawa powinna być rozumiana jako element oczywisty, bez którego nie można się obejść. Poranne pogaduszki przy ekspresie Czynnik ludzki jest bezpośrednią przyczyną powodzenia firmy. Dlatego jakość kawy jaką pije zespół powinna odzwierciedlać jakość jaką chcemy osiągnąć jako firma – niech będzie najwyższa.